Ciekawe prezenty dla Babci i Dziadka

Ciekawe prezenty dla Babci i Dziadka
Drukuj Skomentuj

Niedługo Dzień Babci i Dziadka, a Wy szukacie prostych pomysłów na stworzenie upominków razem z maluchami? Pływające świeczki, laurki, kolorowe szkatułki...Pomysłów jest cała masa! Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Upominki dla Babci

 

1. Kserówkowe korale

 

Do ich wykonania będziemy potrzebować wydrukowanego wzoru kserówkowego, np. motywu kwiatowego, a także sznurka, dziurkacza, kredek i nożyczek. Aby stworzyć taki naszyjnik, wystarczy wyciąć i pokolorować wybrany fragment wzoru. Następnie, na jego końcach należy zrobić po jednej dziurce, przez które przewleczemy sznurek i zawiążemy go na odpowiedniej długości. Zamiast sznurka możemy użyć także wstążki. Tego rodzaju rezent nie wymaga od nas dużego nakładu finansowego, a stworzenie go będzie prawdziwą frajdą dla maluchów, które uwielbiają rysować.

 

2. Puszkowe wazoniki

 

Zapewne każdy w Was ma w domu jakąś niepotrzebną puszkę. Oprócz niej potrzebne będą kolorowe słomki plastikowe lub papierowe, a także klej, za pomocą którego przykleicie je do puszki. Jak inaczej ozdobić puszkowy wazonik? Można najpierw pomalować go białą, mocno kryjącą farbą akrylową, a po jej wyschnięciu przykleić kilka wzorów wyciętych z serwetek. Farbę kupicie w każdym sklepie plastycznym.

 

3. Kwiatowa ramka

 

Posiadacie w domu starą, niepotrzebną ramkę? Wystarczy odrobina kreatywności, aby nadać jej drugie życie. Ramkę ozdobi kwiatek, wykonany z surowców naturalnych.

 

Najpierw, przygotujcie kilka papierowych foremek do pieczenia muffinek, które skleicie ze sobą tworząc wrażenie większej objętości. Foremki posłużą nam jako płatki naszego kwiatka. Ich środek możecie wypełnić czym tylko chcecie. Dobrym pomysłem będzie przyklejenie kolorowych guzików, czy okręgów wyciętych z twardszego brystolu. Dno foremek możecie także pokryć brokatem lub kawałkiem tkaniny.

 

W późnejszym etapie należy wziąć pomalowany wcześnej farbą drewniany patyczek po lodzie i za pomocą kleju przymocować do niego foremki. Do patyczkowej łodygi przyklejamy także wycięte z kartonu lub filcu listki w wybranym kolorze. Na koniec, naszego eko-kwiatka przypinamy do ramki i gotowe!

 

Upominki dla Dziadka

 

1. Plastikowy koszyczek na słodkości

 

Do wykonania tego upominku wykorzystamy pustą butelkę po napoju. W pierwszej kolejności odcinamy jej dno, a także cienki pasek z reszty plastiku, który posłuży nam za ucho koszyczka. W drugim kroku dziurkujemy górną część dna butelki, a także końce odciętego paska, po czym za pomocą wstążki przywiązujemy go do spodu naszego koszyczka. Przez pozostałe dziurki również przeplatamy ozdobny sznurek lub wstążkę. Dodatkowo, możemy obkleić zewnętrzną stronę koszyczka bibułą lub folią aluminiową. Na koniec, wystarczy wsypać do środka ulubione cukierki dziadka i podarować mu własnoręcznie wykonany prezent.

 

2. Talerzykowy medal

 

Kolejnym pomysłem na upominek dla dziadka będzie wykonanie papierowego medalu ze wstążką. Do zrobienia tego prezentu należy przygotować płaski papierowy talerzyk, który dziurkujemy na górze i malujemy złotą farbą lub sprayem. Po wyschnięciu, wycinamy z gazety lub kartonu litery, które ułożą zdanie - Najlepszy dziadek na świecie! Wyrazy przyklajamy klejem w górnej części talerzyka. Aby nasz upominek bardziej przypominał medal, doklejamy jeszcze na środek wyciętą z białego papieru jedynkę oraz kilka gwiazdek. W końcowym etapie, przez wcześniej zrobioną dziurkę trzeba przepleść i zawiązać dwie wstążki - jedną białą, drugą czerwoną.

 

3. Patyczkowe puzzle

 

Na początek drukujemy fotografię - najlepiej taką, na której dziadek jest w towarzystwie swoich wnuków. Zdjęcie odwracamy na drugą stronę i układamy na nim drewniane patyczki, po czym odrysowujemy je ołówkiem. Kolejnym krokiem będzie wycinanie poszczególnych części fotografii i naklejanie ich na patyczki. Dodatkowo, warto pomyśleć o jakimś pudełeczku, do którego włożymy nasze puzzle. Możemy kupić gotowe w sklepie albo przygotować je własnoręcznie z papieru. Aby prezent bardziej kojarzył się z dziadkiem, dorysujmy wąsy lub okulary na górnym wieczku pudełka.

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi