Co daje dziecku przedszkole? - zalety uczęszczania do przedszkola

Co daje dziecku przedszkole? - zalety uczęszczania do przedszkola
Drukuj Skomentuj

Przedszkole to placówka, w której dzieci mogą spotykać się z rówieśnikami i rozwijać się. Edukacja przedszkolna jest więc niezwykle ważna w życiu każdego dziecka. Pomaga im w zdobywaniu nowych doświadczeń i umiejętności. Dlaczego uczęszczanie do przedszkola jest więc tak ważne? Co daje dziecku chodzenie do przedszkola? Odpowiadamy.

Korzyści z uczęszczania do przedszkola


Choć wiele dzieci na początku nie chce chodzić do przedszkola ze względu na brak najbliższych sobie osób, to po pewnym czasie jest to dla nich miejsce, z którego nie chcą wychodzić. Jak ważne jest przedszkole w życiu dziecka? Co daje mu uczęszczanie do tej placówki?

 

Sprawdź także: Harmonogram rekrutacji do przedszkoli 2022/2023

 

Rozwój emocjonalny i społeczny


Dzieci, które chodzą do przedszkola, uczą się nowych emocji. Poznają inne dzieci, stają się bardziej niezależne. To również bardzo ważny okres jeśli chodzi o rozwój społeczny. Przebywając ze swoimi rówieśnikami uczą się nowych zachowań, współpracy, zabawy w grupie, tolerancji i akceptacji.

 

Rozwój intelektualny


Przedszkole to miejsce, które stawia przede wszystkim na rozwój intelektualny. Dziecko zdobywa wiele nowych umiejętności. To okres rozwijania umiejętności manualnych, językowych, fizycznych, ale też wyobraźni, kreatywności i samodzielności. Dzieci uczą się również współpracy, ale i samodzielnego myślenia, które jest niezwykle przydatne.

 

Czytaj również: Zasady rekrutacji do przedszkola 2022/2023 - dodatkowe dokumenty

 

Rozwój językowy


Nauczyciele przedszkolni wspierają również dzieci w rozwoju języka. Zarówno ojczystego, jak i obcego – w zależności od oferty placówki. Nie zdziwmy się więc, gdy dziecko bardzo szybko zacznie używać nowych słów i lepiej wykorzystywać swój aparat mowy.

 

Sprawdź również: Rekrutacja 2022/2023 - co zrobić, by zapisać dziecko do przedszkola?

 

Rozwój ruchowy


Wiele dzieci podczas pobytu w przedszkolu uczy się samodzielnie wykonywać podstawowe czynności – m.in. ubieranie się, mycie zębów, sprzątanie. Ponadto w przedszkolu ćwiczy umiejętności rytmiczne i wzrasta jego aktywność.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!