Co robić w Dzień Dziecka? Najlepsze pomysły na spędzenie czasu z maluchem!

Co robić w Dzień Dziecka? Najlepsze pomysły na spędzenie czasu z maluchem!
Drukuj Skomentuj

Dzień Dziecka to święto niemal tak samo wyczekiwane przez malucha, jak Boże Narodzenie, czy urodziny. To dzień pełen niespodzianek i upragnionych prezentów! Postarajacie się jednak, aby Wasza pociecha nie kojarzyła go wyłącznie z drogimi zabawkami. Postawcie na wspólnie spędzony czas!

Od czego najlepiej zacząć dzień?

 

Nie każdy rodzic może pozwolić sobie na świętowanie Dnia Dziecka 1 czerwca, dlatego jeśli w tym wyjątkowym dniu będziecie w pracy - ustalcie z maluchem, że poświęcicie mu czas w sobotę lub w niedzielę. Jak rozpocząć świętowanie? Najpierw przygotujcie ulubiony posiłek dziecka, starając się, aby był on bardzo kolorowy i ładnie podany. Później udajcie się prosto do pokoju Waszego kilkulatka i obudźcie go inaczej niż zwykle - np. przytuleniem, wierszykiem lub wspólnym leżeniem w łóżku. 

 

By Dzień Dziecka nie zakończył się po śniadaniu...

 

Jako rodzice, najlepiej znacie swoje dzieci i wiecie, co sprawiłoby im największą frajdę. Nie trzeba wydawać fortuny na drogie prezenty. Wystarczy włożyć odrobinę wysiłku w przygotowania, by ten dzień był dla Waszego malca niezapomnianym przeżyciem. Spróbujcie zatem zorganizować dużo kreatywnej zabawy i zaskoczyć czymś szkraba, zabierając go gdzieś, gdzie jeszcze z Wami nie był. Dzieci najbardziej potrzebują naszej uwagi i poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich.


Jak miło spędzić Dzień Dziecka?

 

1. Rowerowy wypad

 

Jeśli dopisze pogoda, dobrym pomysłem będzie zorganizowanie rodzinnej przejażdżki rowerowej. Zanim jednak wyruszycie na wycieczkę, poszukajcie kilku atrakcyjnych miejsc. Najszybciej pokonuje się drogi rowerowe i rzadko uczęszczane drogi asfalowe, jednak ścieżka prowadząca przez las z pewnością okaże się ciekawsza dla kilkulatków. Rosnące w nim drzewa ochronią nas przed słońcem, a jeżeli będziemy mieć szczęście - przywitamy się z leśnymi mieszkańcami. Taki rowerowy wypad, połączony z mini zajęciami edukacyjnymi sprawi, że w tym wyjątkowym dniu nikt nie zacznie narzekać na nudę!

 

Pierwsza wycieczka rowerowa z dzieckiem - sprawdź o czym warto pamiętać!


2. Piknikowe szaleństwo

 

Do jego przygotowania wystarczy koc, kosz pełen smakołyków oraz jakaś łąka lub leśna polana. Jedzenie na świeżym powietrzu to doskonała forma wspólnego spędzania czasu. Zabrane przez Was przysmaki mają być proste, łatwe w transporcie i odporne na działanie wysokiej temperatury. Aby malec dobrze bawił się podczas pikniku, należy zadbać o jego wygodne obuwie. W zależności od zainteresowań i wieku dziecka - w trakie pikniku możecie pomyśleć o takich atrakcjach jak: turlanie się po trawie, zapasy z tatą, wspinanie się po drzewach, gra w piłkę nożną, obserwowanie mrówek przez lupę, czy podglądanie ptaków przez lornetkę.


3. Zapomniane latawce

 

Dwie lekkie listewki, półprzezroczysta kalka z pięknym malowidłem oraz długi kolorowy ogon - tyle potrzeba nam do stworzenia własnego latawca. Dodatkowo, przyda się jeszcze kawałek otwartej przestrzeni, a także trochę wiatru. Puszczanie latawca jest dobrym sposobem zachęcenia dzieci do aktywności fizycznej, która jest szczególnie ważna dla rozwoju młodego organizmu.

 

4. Domowe słodkości

 

Chcecie zrobić coś razem z dzieckiem? Zaproponujcie mu wykonanie słodkiego deseru. Oryginalnym pomysłem będzie wykonanie owocowych potworów. Aby stworzyć taki deser, należy zaopatrzyć się w 4 zielone jabłka, kilka łyżek masła orzechowego, garść ziaren słonecznika, garść truskawek, a także jadalne cukrowe oczy (dostępne na stronie www.aledobre.pl).

 

* Cukrowe oczy można zrobić z płatków migdałowych i rozpuszczonej czekolady.

 

Wykonanie: Umyte jabłka należy pokroić w ćwiartki. Następnie, nożem usunąć gniazda nasienne i z każdego kawałka wykroić fragment w taki sposób, aby ćwiartki przypominały otwarte buzie. W kolejnym kroku wycięte środki posmarować masłem orzechowym, a w górną część powbijać ziarenka słonecznika, które będą imitacją zębów. Na koniec pozostało nam tylko pokroić truskawki w plasterki i umieścić je w dolnej części wyciętych otworów oraz przykleić cukrowe oczy. Smacznego!

 

Czy wiecie jak na świecie obchodzony jest Dzień Dziecka?

 

5. Rodzinne przebieranki

 

Będziecie potrzebować śmiesznych i charakterystycznych ubrań oraz aparatu fotograficznego, którym od razu uwiecznicie najbardziej oryginalne propozycje przebrań. Do takiej zabawy warto zaprosić większą grupę osób, dlatego zapytajcie swoich dzieci, czy nie chciałyby spędzić czasu z rówieśnikami.


6. Wieczorne ognisko

 

Własna działka lub ogród to doskonała przestrzeń do stworzenia rozmaitych zabaw dla dzieci. Dobrym przykładem będzie ognisko, przy którym maluchy odpoczną po dniu pełnym wrażeń. Możecie przygotować różnego rodzaju przysmaki do pieczenia w postaci szaszłyków, ziemniaków, czy kiełbasek. Jeśli chodzi o atrakcje z motywem ogniska najlepiej sprawdzi się: wspólne śpiewanie piosenek, animacje taneczne oraz zabawy tematyczne związane z kulturą Indian.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi