Co robić w ferie w Bydgoszczy?

Co robić w ferie w Bydgoszczy?
Drukuj Skomentuj

Bydgoszcz to piękne, choć niedoceniane przez turystów miasto. Okazuje się jednak, że skrywa ogrom atrakcji turystycznych – zarówno muzeów, punktów rozrywki, jak i miejsc, gdzie można spędzić czas na świeżym powietrzu i bezpłatnie. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych atrakcji, z których można skorzystać w Bydgoszczy w czasie ferii zimowych.

 

 

Wyspa Młyńska


Wyspa Młyńska to serce Bydgoszczy. Ten ogromny park kryje w sobie wiele różnorodnych gatunków roślin, ale też ciekawych atrakcji. Znajdują się tu m.in. Galeria Sztuki Nowoczesnej, Dom Leona Wyczółkowskiego i Europejskie Centrum Pieniądze. W ferie, gdy te atrakcje są zamknięte, warto skorzystać z przyrodniczych walorów Wyspy Młyńskiej. Ścieżki, które można przemierzać rowerem lub pieszo, trasy spacerowe z kładkami i liczne place zabaw, nawet zimową porą z pewnością przypadną dzieciom do gustu.

 

Czytaj również: Co robić w ferie w Łodzi?

 

Bydgoskie autografy


Spacer szlakiem bydgoskich autografów to cenna lekcja historii. To inicjatywa, która miała na celu uhonorowanie osób zasłużonych dla miasta. Znaleźć można tu m.in. autografy: Zbigniewa Bońka, Lecha Wałęsy, Jana Kulczyka i wielu innych.

 

Sprawdź także: Co robić w ferie w Poznaniu?

 

„Ścieżka przyrodnicza w Parku nad Starym Kanałem w Bydgoszczy”


Ścieżka ma długość około 4 km, więc dla najmłodszych może być to dość wymagający spacer – szczególnie zimą. Jednak mali podróżnicy, którym nie są straszne niskie temperatury, będą zachwyceni! Na ścieżce znajduje się 20 tablic o tematyce przyrodniczej, m.in.: o owadach, rybach, płazach, ptakach, ssakach oraz gatunkach roślin i zbiorowiskach roślinnych spotykanych w Parku nad Starym Kanałem. To cenna lekcja przyrody na świeżym powietrzu.

 

Czytaj także: Co robić w ferie we Wrocławiu?

 

„Szyfr Pana Twardowskiego”


Wycieczka pod tytułem „Szyfr Pana Twardowskiego” to świetna inicjatywa skierowana do dzieci. Te wytyczone specjalnie dla najmłodszych trasy biegnące przez centrum miasta, z pewnością zachęcą do zwiedzania nawet największe leniuchy. Zwiedzanie przez zabawę to wspaniała forma rozrywki.


W trakcie zwiedzania Bydgoszczy, dzieci mają okazję poznać ciekawostki związane m.in. z Panem Twardowskim, Katedrą Bydgoską, Królem Kazimierzem Wielkim, herbem Bydgoszczy, Halą Targową, zamkiem bydgoskim, spichrzami, Operą Nova, czy  Wyspą Młyńską. Wykonując napotkane zadania, mały odkrywca zbiera cyfry do ułożenia szyfru, dzięki któremu będzie mógł otworzyć skrzynię, w której znajduje się pieczęć potwierdzająca przebycie trasy i złamanie szyfru.


Książka z trasą dostępna jest w formie elektronicznej.

 

Czytaj również: Półkolonie w czasie ferii - wytyczne GIS

 

Ścieżka dydaktyczna „Pomniki przyrody w centrum Bydgoszczy”


Miłośnicy aktywnego wypoczynku i długich rodzinnych spacerów na pewno będą zachwyceni wędrówką, w trakcie której poznają wszystkie pomniki przyrody w centrum miasta. 3-kilometrowa trasa bogata jest w ogrom informacji i liczne ciekawostki. Z pewnością jest to świetna propozycja dla małych ekologów, którzy uwielbiają spędzać czas w samym sercu przyrody.

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!