Co robić w ferie w Katowicach?

Co robić w ferie w Katowicach?
Drukuj Skomentuj

Katowice to piękne miasto, które obfituje w ogrom przyrodniczych atrakcji. Nie musisz zatem martwić się, że ferie w Katowicach będą nudne!  Z pewnością ucieszą ci turyści, którzy uwielbiają spędzać czas aktywnie nawet wtedy, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co robić w ferie w Katowicach.

 

 

Dolina Trzech Stawów

 


Dolina Trzech Stawów, czyli tzw. Sztauwajery, to niezwykle interesujący  obszar rekreacyjny, który zarówno latem, jak i zimową porą, pełny jest różnorodnych atrakcji. Znajdują się tu zbiorniki wodne, ale co najważniejsze, Przez Dolinę Trzech Stawów przebiega również  kilka ścieżek rowerowych oraz niezliczone ścieżki spacerowe. To idealne miejsce na rodzinne spacery, ale też wycieczki rowerowe o każdej porze roku.

 

Czytaj również: Co robić w ferie we Wrocławiu?

 

Lasy Murckowskie


Kolejna propozycja dla tych, którzy uwielbiają egzystować z przyrodą niezależnie od temperatury na termometrze. To piękny teren, którego grzech nie wykorzystać do rodzinnych spacerów czy sesji zdjęciowej z dzieciakami.

 

Sprawdź także: Półkolonie w czasie ferii - wytyczne GIS

 

Park Kościuszki w Katowicach


Fantastycznym miejscem na rodzinny spacer jest również Park Kościuszki. To największy park w Katowicach, który kryje wiele atrakcji. To właśnie w tym parku, przypominającym styl angielski, stoi wieża spadochronowa. Znajduje się tu również cmentarz żołnierzy radzieckich poległych przy wyzwoleniu Katowic w 1945 roku, a na wzniesieniu postawiono przeniesiony tu z Ziemi Rybnickiej drewniany kościółek Św. Michała Archanioła z 1510 roku. W Parku zorganizowano również Galerię Rzeźby Plenerowej, a z myślą o dzieciach i młodzieży co roku powstaje tu zimowy tor saneczkarski i narciarski.

 

Czytaj także: Świadczenie pielęgnacyjne 2021 - ile wyniesie?

 

Katowicki street art


Pokaż dziecku, że sztuka uliczna to również sztuka. Katowice to skarbnica kultury alternatywnej. Ulica Drzymały, komiksowy historyczny mural, a także ptaki Roa i wiele innych dzieł sztuki. Wybierzcie się na spacer śladami katowickiego street artu i zakochajcie się w tej alternatywnej sztuce.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!