Co robić w ferie w Łodzi?

Co robić w ferie w Łodzi?
Drukuj Skomentuj

Łódź to wyjątkowe miasto na mapie Polski. Dawniej było jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się metropolii, dziś zaś jest miejscem o wielu obliczach. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co warto zobaczyć w Łodzi w ferie.


Śladami murali


Łódź zdobią murale z okresu PRL, ale też te bardziej współczesne. Jest więc to doskonała okazja do tego, by poruszyć z dziećmi zarówno temat historii Polski jak i sztuki ulicznej. Co ciekawe, w Łodzi znajduje się wiele grafitti gwiazd światowego formatu. Od lat Łódź nazywana jest polską stolicą murali. Zachęcamy zatem do tego inspirującego spaceru. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i świetne fotografie.

 

Czytaj również: Matematyczne gry planszowe

 

Las Łagiewnicki


To wyjątkowy park w Łodzi, ponieważ jest jednym z największych w Europie kompleksów leśnych znajdujących się w granicach miasta! Co ciekawe, jest pamiątką po Puszczy Łódzkiej, więc to doskonała okazja, by skorzystać z uroków przyrody. W Lesie Łagiewnickim można wybrać się na wspólny jogging lub rodzinną przejażdżkę rowerową.


Ci zaś, którzy będą mieli na tyle siły i odwagi, by zapuścić się głębiej w Las Łagiewnicki – zostaną nagrodzeni! W jego głębi znajdują się  zabytkowe drewniane kapliczki z XVII i XVIII wieku oraz klasztor franciszkanów.

 

Sprawdź także: Co robić w ferie w Katowicach?

 

 

Bajkowy szlak


Z pewnością twoje dziecko jest miłośnikiem bajek i animacji. Świetnie się składa bo postaci znane z seriali i filmów rozgościły się w Łodzi na dobre. Rzeźby znajdują się w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów, a także w tych związanych ściśle z filmografią. Na szlaku spotkać można m. in. Ferdynanda Wspaniałego, Maurycego i Hawranka, Wróbelka Ćwirka, Plastusia, a nawet Trzy misie.

 

Czytaj więcej: Świadczenie pielęgnacyjne 2021 - ile wyniesie?

 

Ulica Piotrkowska w Łodzi


W okresie zimowym, gdy latarnie i ozdoby rozbłyskają na ulicach, warto wybrać się na wieczorny spacer. Musicie więc wybrać się na rodzinną przechadzkę najbardziej znaną ulicą w Łodzi – deptakiem na ulicy Piotrkowskiej. Ta 4-kilometrowa trasa obfita będzie w piękne iluminacje, ale też liczne sklepy, restauracje, kawiarnie. Spacerując, warto zwrócić uwagę na znajdujące się tu liczne pomniki znanych osobistości np. Tuwima, Reymonta oraz na „Pomnik Łodzian Przełomu Tysiącleci”, który składa się z 13454 imiennych kostek.
 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!