Co robić w ferie w Poznaniu?

Co robić w ferie w Poznaniu?
Drukuj Skomentuj

Poznań to wyjątkowo klimatyczne miasto w Polsce. Wielu decyduje się na spędzenia urlopu w tym jakże malowniczym miejscu. Ale co robić w Poznaniu z dziećmi? Przeczytaj, by zapoznać się ze specjalnie przygotowanym przez nas zestawieniem atrakcji w ferie w Poznaniu.


Puszcza Zielonka


To wyjątkowe miejsce, które znajduje się w pobliżu Poznania, a jednocześnie jest jednym z największych kompleksów leśnych w tych okolicach. To doskonała propozycja dla rodzin, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu – niezależnie od pogody. Znajduje się tu ponad 220 km ścieżek rowerowych, więc jest w czym wybierać.


Warto wybrać się na Dziewiczą Górę, gdzie wznosi się wieża widokowa z kabiną obserwacyjną na wysokości 33 metrów, z której można podziwiać miasto.

 

Sprawdź również: Co robić w ferie w Katowicach?

 

Szlak kościołów drewnianych


To mało uczęszczany, ale piękny szlak. Długość szlaku to 80 km, więc ci, którzy chcą pokonać tę trasę rowerem w czasie zimowych mrozów, muszą być porządnie przygotowani! Ci jednak, którzy boją się niskich temperatur, mogą pokonać tę trasę samochodem. To interesujący pomysł na tematyczną wycieczkę dla całej rodziny.

 

Czytaj także: Co robić w ferie we Wrocławiu?

 

Szlakiem jezior poznańskich


Kolejna propozycja dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Nie wyjeżdżając z Poznania możesz odpocząć od jego zgiełku. Brzmi kusząco, prawda? Szlak obejmuje m.in. Stawy Strzeszyńskie, jezioro Rusałka, park Sołacki oraz jezioro Maltańskie. Dystans tej przejażdżki rowerowej wynosi około 25 km, więc zimą warto zaopatrzyć się w ciepłe ubrania! Warto wiedzieć, że piękne krajobrazy zrekompensują niską temperaturę.

 

Czytaj również: Buty zimowe dla dziecka - jak wybrać?

 

 

Spacer w koronach drzew


To idealna propozycja dla miłośników przyrody i nietypowych atrakcji. Ta drewniana konstrukcja W swoim najwyższym punkcie wznosi się na 13 metrów, a całość mierzy 250 metrów. Zapewnia więc prawdziwy spacer w koronach drzew! Atrakcja jest darmowa i nie ma godzin otwarcia kładki, więc możecie wybrać się na rodzinny spacer kiedy tylko będziecie mieli ochotę!

 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!