Co robić w ferie w Warszawie?

Co robić w ferie w Warszawie?
Drukuj Skomentuj

Mieszkasz w Warszawie i obawiasz się, co twoje dziecko będzie robiło w ferie? Przedstawiamy sposoby na ciekawe spędzenie czasu dla dzieci!

Zima w mieście

 

Ferie zimowe w Warszawie 2021 zaczynają się w tym samym terminie co w całym kraju – 4 stycznia i potrwają do 15 stycznia 2021 r. W tym czasie uczniowie warszawskich szkół będą mogli skorzystać z atrakcji miejskiego programu „Zima w mieście"

 

Dla dzieci przygotowano z zajęcia edukacyjne, plastyczne, sportowe i kulturalne w 108 szkołach, w tym 8 specjalnych. W czasie akcji „Zima w mieście” 2021 r. placówki edukacyjne będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-8:00 do 16:00-17:00. 

 

Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 rozpoczynają się 7 grudnia o godz. 12.00 i potrwają do 11 grudnia (do godziny 00.00). Rodzice rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, a po wprowadzeniu niezbędnych informacji i wyborze turnusów muszą oni wskazać preferowane szkoły. Co najlepsze, można wybrać dowolną liczbę szkół na każdym z dostępnych dwóch turnusów (trwają one po 5 dni każdy, od poniedziałku do piątku).

 

Uczniowie, którzylubią brać udział w  zajęciach rekreacyjno-sportowych z pewnością nie będą zawiedzeni, ponieważ do wyboru mają mnóstwo placówek oferujących różnego rodzaju zajęcia. Nawet podczas pandemii będzie można ciekawie spędzić czas!

 

Kolejne ciekawe zajęcia to te, które odbędą się w pracowni artystycznej Kontrastownia. W tym roku na dzieci czekają tam liczne kursy rysunku i malarstwa – zarówno dla tych, którzy pragną dostać się na uczelnie artystyczne, ale też dla osób pragnących hobbystycznie doszkolić się z tych umiejętności. Kursy te dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego z was! Cennik kursów na rysunek i malarstwo dla dzieci prezentuje się następująco:

 

Cena tygodnia zajęć: 390 zł (dla kursantów pracowni 320 zł)

Cena dwóch tygodni zajęć: 750 zł (dla kursantów pracowni 600 zł)


Półkolonie czekają!

 

Półkolonie odbędą się w wielu szkołach podstawowych, w Ośrodku Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Bemowo, w Szkole Futbolu, w Centrum Edukacji Technologicznej, w Egurrola Production Sp. z o.o i Uniq Fight Club, w Akademii Sportu MAM FUN i Fundacji Dzieci Puszczy i wielu innych miejscach.

 

Sprawdź również: Półkolonie w czasie ferii - wytyczne GIS


Atrakcje online

 

Miasto przygotowało również wiele atracji online. Dzieci mogą nauczyć się programowania, wziąć udział w warsztatach z rytmiki, nauczyć się gry na  instrumencie czy wziąć udział w warsztatach z malowania. Teatry udostępniają swoje spektakle czy koncerty, w sieci znajdziemy też sporo darmowych filmów.

 

Sprawdź także: Jak zarejestrować dziecko w 2021 roku?

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!