Co robić w ferie we Wrocławiu?

Co robić w ferie we Wrocławiu?
Drukuj Skomentuj

W dobie pandemii koronawirusa większość atrakcji dla dzieci pozostaje zamknięta. Okazuje się jednak, że Wrocław jest obfity w atrakcje turystyczne, które nie wymagają zakupu biletów, a pozwalają dzieciom na bliski kontakt zarówno z rodziną, jak i przyrodą. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co robić w ferie we Wrocławiu.


Wrocławskie krasnale


Niebywałą atrakcją we Wrocławiu jest spacer szlakiem wrocławskich krasnali. Aby ułatwić sobie spacer i nie przegapić żadnego krasnala, warto zaopatrzyć się w specjalną mapę miasta, na której zaznaczone będą wszystkie miejsca ich występowania. Czy uda wam się zobaczyć  je wszystkie? Gwarantujemy, że to świetna zabawa, która przeniesie was w podróż śladami magicznych stworzeń!

 

 

Czytaj również: Co robić w ferie w Lublinie?

 

Most Grunwladzki


To piękne miejsce, w którym z pewnością się zakochacie. Miejsce jest niezwykle fotogeniczne, więc to doskonała okazja, by zrobić rodzinną sesję zdjęciową. W pobliżu znajduje się piękny park i więcej kanałów z mostami.

 

Sprawdź także: Świadczenie pielęgnacyjne 2021 - ile wyniesie?

 

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna Jarnołtów-Ratyń


Jeśli lubicie spędzać czas aktywnie (nawet zimą!) koniecznie zdecydujcie się na rowerową wycieczkę ścieżką przyrodniczo-edukacyjną Jarnołtów-Ratyń. Jej całkowita długość wynosi 6,5 km, a na trasie wyznaczono 14 przystanków, z których każdy oznakowany jest w terenie tablicą informacyjną. Trasa prowadzi przez wiele interesujących miejsc, a co najlepsze – w całości jest przejzdna rowerem.

 

Czytaj również: Półkolonie w czasie ferii - wytyczne GIS

 

Pomnik Anonimowego Przechodnia


Wizytówką Wrocławia zdecydowanie jest Pomnik Anonimowego Przechodnia. To właśnie tutaj, kilkanaście postaci naturalnej wielkości „schodzą” i „wychodzą” spod chodnika. To ogromna atrakcja Wrocławia, która jest chętnie fotografowana i wzbudza ogrom refleksji.

 

Sprawdź również: Jak zarejestrować dziecko w 2021 roku?

 

Szlakiem wrocławskich murali


Wybierz się razem z dziećmi na spacer szlakiem wrocławskich murali. Większość z nich zachęci was do rozmowy o sztuce i ważnych polskich postaciach. Może okaże się, że twoje dziecko ma w sobie arystyczną duszę?

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!