Co robić w ferie we Wrocławiu?
W dobie pandemii koronawirusa większość atrakcji dla dzieci pozostaje zamknięta. Okazuje się jednak, że Wrocław jest obfity w atrakcje turystyczne, które nie wymagają zakupu biletów, a pozwalają dzieciom na bliski kontakt zarówno z rodziną, jak i przyrodą. Przeczytaj, by dowiedzieć się, co robić w ferie we Wrocławiu.
Wrocławskie krasnale
Niebywałą atrakcją we Wrocławiu jest spacer szlakiem wrocławskich krasnali. Aby ułatwić sobie spacer i nie przegapić żadnego krasnala, warto zaopatrzyć się w specjalną mapę miasta, na której zaznaczone będą wszystkie miejsca ich występowania. Czy uda wam się zobaczyć je wszystkie? Gwarantujemy, że to świetna zabawa, która przeniesie was w podróż śladami magicznych stworzeń!
Czytaj również: Co robić w ferie w Lublinie?
Most Grunwladzki
To piękne miejsce, w którym z pewnością się zakochacie. Miejsce jest niezwykle fotogeniczne, więc to doskonała okazja, by zrobić rodzinną sesję zdjęciową. W pobliżu znajduje się piękny park i więcej kanałów z mostami.
Sprawdź także: Świadczenie pielęgnacyjne 2021 - ile wyniesie?
Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna Jarnołtów-Ratyń
Jeśli lubicie spędzać czas aktywnie (nawet zimą!) koniecznie zdecydujcie się na rowerową wycieczkę ścieżką przyrodniczo-edukacyjną Jarnołtów-Ratyń. Jej całkowita długość wynosi 6,5 km, a na trasie wyznaczono 14 przystanków, z których każdy oznakowany jest w terenie tablicą informacyjną. Trasa prowadzi przez wiele interesujących miejsc, a co najlepsze – w całości jest przejzdna rowerem.
Czytaj również: Półkolonie w czasie ferii - wytyczne GIS
Pomnik Anonimowego Przechodnia
Wizytówką Wrocławia zdecydowanie jest Pomnik Anonimowego Przechodnia. To właśnie tutaj, kilkanaście postaci naturalnej wielkości „schodzą” i „wychodzą” spod chodnika. To ogromna atrakcja Wrocławia, która jest chętnie fotografowana i wzbudza ogrom refleksji.
Sprawdź również: Jak zarejestrować dziecko w 2021 roku?
Szlakiem wrocławskich murali
Wybierz się razem z dziećmi na spacer szlakiem wrocławskich murali. Większość z nich zachęci was do rozmowy o sztuce i ważnych polskich postaciach. Może okaże się, że twoje dziecko ma w sobie arystyczną duszę?
Autor: Izabela Nestioruk