Co robić z dziećmi w Lublinie zimą?

Co robić z dziećmi w Lublinie zimą?
Drukuj Skomentuj

Na dworze zimno, a dzieci nie mogą sobie znaleźć zajęcia w domu? Lublin jest pełen atrakcji, z których można korzystać o różnych porach roku! Podpowiadamy, co robić z dziećmi w Lublinie zimą.

Gdzie na spacer w Lublinie?


Na spacer wybierzcie się koniecznie na stare miasto i Zamek Lubelski. Oklepana propozycja? Nie, jeśli do spaceru się odpowiednio przygotujesz! Opowiedz dzieciom legendę o czarciej łapie i pokaż miejsca związane z tą historią. Koniecznie zacznijcie od Rynku, gdzie znajduje się budynek Trybunału Koronnego, w którym to diabły osądzili szlachcica z legendy. Na Kamienicy Rynek 4 z kolei znajdują się polichromiczne przedstawienia tej opowieści. A jeśli chcecie zobaczyć stół z odciskiem czarciej łapy, wybierzcie się do Muzeum na Zamku Lubelskim.

Na spacer warto też wybrać się na Plac Litewski, gdzie dzieci będą mogły się wybiegać i - jeśli zimowa pogoda na to pozwoli - pobawić w śniegu.

Jeśli natomiast poszukujesz nieco spokojniejszego i oddalonego od centrum miejsca, polecamy wąwóz z wejściem od ul. Jana Pawła II. Znajduje się tam amfiteatr, który może być dla Was pretekstem do urządzenia kameralnego koncertu!

 

Na aktywne popołudnia


Chcesz, żeby dzieci spożytkowały energię w pożyteczny sposób? Zaproponuj im popołudnie na lodowisku Icemania! Lodowisko jest czynne w sezonie 2019/2020 już od 26 października.

Jeśli zaś bardziej kręcą Was podniebne szaleństwa, sprawdźcie ofertę Parku Trampolin Strefy Wysokich Lotów. Na dzieci czekają trampoliny, baseny z gąbkami, ścianki wspinaczkowe i inne. Do Parku Trampolin mogą wchodzić dzieci już od 3 roku życia (z asystą dorosłego).


A może wolicie pluskać się w wodzie? Na szczęście baseny są dostępne cały rok. Jednym z popularniejszych wśród dzieci jest lubelski Aquapark, w którym znajdują się m.in. zjeżdżalnie, wodny plac zabaw i rwąca rzeka.

 

Kreatywnie w Lublinie


W sezonie zimowym warto też śledzić ofertę lubelskich instytucji kulturalnych, z których większość przygotowuje ofertę również dla dzieci. Jednym ze szczególnych miejsc jest Teatr im. Hansa Christiana Andersena, w którym większość spektakli i warsztatów kierowana jest do dzieci. Właśnie w 2019 roku Teatr Andersena obchodzi 65-lecie swojej działalności - sprawdź, jakie atrakcje organizatorzy przygotowali z tej okazji: Urodziny Teatru Andersena.


Kreatywne spotkania i zajęcia oferują też inne ośrodki lubelskie, m.in. Centrum Kultury, Warsztaty Kultury czy osiedlowe domy kultury.

 

Chwila dla mamy i dziecka


Kameralnie z maluszkiem? Zajrzyj do jednej z klubokawiarni lubelskich, które posiadają kąciki/sale dla dzieci oraz pyszne napoje i smakołyki dla dużych i małych! Ciekawymi miejscami są np. Klubokawiarnia Tere Fere, Klubokawiarnia Tapataj, CafeBaby.

 

 

Zobacz, jakie jeszcze miejsca w Lublinie warto odwiedzić z dziećmi: Atrakcje dla dzieci, Sale zabaw.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi