Co robić z dziećmi w wakacje? Atrakcje dla dzieci na sierpień 2019

Co robić z dziećmi w wakacje? Atrakcje dla dzieci na sierpień 2019
Drukuj Skomentuj

Połowa wakacji za nami! Co zrobić, by z ostatniego miesiąca wycisnąć jak najwięcej radości? Sprawdź, jakie atrakcje dla dzieci są zapowiadane na sierpień 2019. Podajemy 8 pomysłów na to, co robić z dziećmi w te wakacje.

1. Wybierzcie się na festiwal albo piknik rodzinny


Lato to czas, kiedy pikniki, festiwale i różne spotkania dla rodzin z dziećmi są bardzo popularne. Na sierpień 2019 zapowiadane są m.in.:

 

  • Pikniki MyMamy.pl w Poznaniu, w Warszawie oraz 1 września we Wrocławiu. Pikniki MyMamy.pl to okazja do spotkania się z Mamami, ale też z blogerami i ekspertami. W czasie tych eventów można też wziąć udział w warsztatach, odpocząć w strefie relaksu. Dla dzieci są z kolei organizowane zajęcia i animacje. Więcej informacji znajdziesz tu: Nie może Cię zabraknąć na Pikniku dla Mam w Twoim mieście!
  • Spotkania w ramach projektu Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa zaprasza do świata bajek. Przedszkola.edu.pl sprawuje oficjalny patronat medialny nad tą inicjatywą - o wydarzeniach informujemy na bieżąco na naszym portalu oraz facebooku.
  • Jarmark Jagielloński (16-18 sierpnia) - czyli spotkania z kulturą tradycyjną, muzyką i sztuką ludową. Dla dzieci będą przygotowane warsztaty i jarmarkowe podwórko pełne gier i zabaw.
  • Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia (26-30 sierpnia) - konkurs dla dzieci i młodzieży w wieku 3-25 lat.

 

2. Sprawdźcie nowości kinowe


W niektórych miastach w wakacje są organizowane kina plenerowe. Warto też sprawdzić premiery kinowe dla dzieci na sierpień 2019:

 

  • Król Lew - premiera w Polsce co prawda już się odbyła (19 lipca), ale jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, koniecznie wybierzcie się z dziećmi do kina!
  • Wilk w owczej skórze 2 (premiera w Polsce: 2 sierpnia) - film przedstawia dalszą część losów wilczka Szarego, jego stada i zaprzyjaźnionych z nimi owiec.
  • Toy Story 4 (premiera 9 sierpnia) - czyli historia kowboja Chudego i przyjaciół. Pierwszy film ukazał się ponad 20 lat temu; ten film może być więc sentymentalną wycieczką dla wielu rodziców!
  • Dora i Miasto Złota (premiera 23 sierpnia) - film stworzony na podstawie animowanego serialu dla najmłodszych Dora the Explorer.

 

3. Wybierzcie się na ciekawe warsztaty


Czy wiesz, że w wakacje niektóre muzea i ośrodki kulturalne organizują ciekawe warsztaty dla dzieci? Warto sprawdzić ofertę okolicznych obiektów i posłać malucha na zajęcia artystyczne, historyczne albo sportowe!

Niektóre propozycje warsztatów dla dzieci znajdziesz w naszym Kalendarzu.

 

4. Sięgnijcie po ciekawą książkę dla dzieci


W te wakacje znajdźcie czas na leniwy poranek albo popołudnie i przeczytajcie ciekawą książkę! Jeśli poszukujesz pomysłu, jaką pozycję wypożyczyć/kupić dziecku na sierpień, zerknij do naszej zakładki Zakupy i sprawdź różne propozycje książkowe.

Ciekawe zestawienia książek prowadzone są też na blogach, np.: www.matkawariatka.pl, www.bajkochlonka.pl, czy www.mamaczyta.pl.

 

5. Przeznaczcie wieczór na oglądanie gwiazd


Urządźcie rodzinne oglądanie gwiazd. Wyjątkową atrakcją na sierpień 2019 jest możliwość zobaczenia Perseidy - roju meteorów, który pojawia się w okresie letnim. Najlepiej są one widoczne pomiędzy 12 a 13 sierpnia - warto zapisać sobie tę datę w kalendarzu!

 

6. Urządźcie całodniową wycieczkę


… zwłaszcza, jeśli w te wakacje nie planowaliście dłuższego wyjazdu. Wykorzystajcie wolny weekend albo termin 15 sierpnia i wybierzcie się na rajd rowerowy. Jeśli macie w okolicy atrakcyjny zbiornik wodny, dobrym pomysłem jest też wypożyczenie rowerków wodnych. A dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na taki wyjazd, proponujemy długi spacer z piknikiem na świeżym powietrzu. Do takiej wyprawy przydadzą Ci się:

 

7 pomysłów na zdrowe przekąski piknikowe

4 przepisy na desery z letnimi owocami

 

7. Przygotujcie wspólnie przetwory


Planujesz zrobić przetwory, ale obawiasz się, że dzieci będą ci się plątać pod nogami? Zaproś ich do kuchni do wspólnej zabawy! Możesz się zdziwić, jakie czynności sprawiają dzieciom radość: drylowanie wiśni, wrzucanie chrzanu i kopru do słoików albo ozdabianie naklejek z podpisami dżemów.

Pamiętaj, że sierpień to czas na przygotowanie smakołyków z tych owoców i warzyw:

 

  • pomidory, patisony, cukinie, fasolka szparagowa
  • maliny, jeżyny, mirabelki, brzoskwinie, śliwki, gruszki, jabłka

 

8. Stwórzcie letnie dzieło sztuki


Zaproś dzieci do zrobienia czegoś, co później będzie im przypominać o wakacjach! W tym celu możecie wybrać się na warsztaty plastyczne organizowane przez różne ośrodki kulturalne albo urządzić takie zajęcia w domu. Sprawdź 5 letnich inspiracji na zajęcia plastyczne dla dzieci.

 

 

Przeczytaj też: 6 pomysłów na niezapomniane lato - również gdy nie masz urlopu!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi