Czasopismo dla dzieci "Kaczor Donald" kończy 18 lat!

Czasopismo dla dzieci "Kaczor Donald" kończy 18 lat!
Drukuj Skomentuj

"Kaczor Donald" jest już pełnoletni! To najzabawniejsze czasopismo dla dzieci 28 kwietnia skończy 18 lat. Tym samym zostaje najstarszym magazynem komiksowym dla dzieci, istniejącym na polskim rynku. Jednak to niejedyne wydarzenie związane z "Kaczorem Donaldem" - od numeru 15. zmienia cykl wydawniczy z tygodniowego na dwutygodniowy.

"Kaczor Donald" to pismo wydawane przez Egmont od 28 kwietnia 1994 roku. Wtedy było pionierskim na polskim rynku, nowoczesnym magazynem komiksowym i zdobyło rekordową popularność. Każdy numer zawiera kilkadziesiąt kipiących humorem stron komiksu o przygodach Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego. Oprócz tego na łamach "Kaczora Donalda" dzieci znajdują również łamigłówki, porady, konkursy i inteligentne zabawy słowne. Dużym plusem tej pozycji wydawniczej są klasyczne komiksy disnejowskie mistrzów - Carla Barksa, Dona Rosy, Vicara, a także współcześnie rysowane opowieści tworzone przez artystów z całego świata. Wartka akcja, duża doza humoru, zaskakując puenty, różnorodni bohaterowie i doskonały przekład - to tylko niektóre z powodów, dla których "Kaczor Donald" powinien się znaleźć w pokoju każdego dziecka. Najmłodsi lubią to czasopismo gdyż w każdym numerze znajdują się oryginalne gadżety do robienia dowcipów oraz zabawki. 

"Kaczor Donald" był liderem rynku prasy dziecięcej i jedynym dziecięcym tygodnikiem. Towarzyszą mu inne pisma i serie wydawnicze z komiksami z Kaczogrodu – "Gigant poleca", "Megagiga", "Gigant Mamut", "Miki Max". Niestety, spadek sprzedaży pisma w ostatnich latach sprawił, iż wydawca się zmienić częstotliwość wydawania na dwutygodniową. Nie zmieni to sytuacji na polskim rynku wydawniczym, na którym funkcjonują miesięczniki i dwumiesięczniki dla najmłodszych.

Najnowszy numer "Kaczora Donalda" zawiera pełen humoru komiks "Obsługiwałem swojego kuzyna" oraz zakręconą historię o pochodzeniu roweru. Do pisma został dołączony wyjątkowy prezent, który na pewno spodoba się chłopcom - rozkładany laserowy miecz o długości 45 cm.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi