Czy dziecko może jeść buraki? To istna bomba witaminowa

Czy dziecko może jeść buraki? To istna bomba witaminowa
Drukuj Skomentuj

Buraki to wyjątkowe warzywo, które jest istną bombą witaminową. Czy można jednak podawać je dziecku i w jakiej formie to robić, by nie zaszkodzić maluchowi? Podpowiadamy.

Od kiedy dziecko może jeść buraki?


Buraki to warzywa, które można podawać dzieciom bardzo wcześnie. Ugotowane buraki może zjeść już półroczne dziecko. To bardzo ważne, by pojawiały się w diecie malucha jak najczęściej, ponieważ są bardzo zdrowe. Znajduje się w nich dużo magnezu, potasu, cynku i żelaza oraz witamin  z grupy B i witaminy A, C, E, K. Podając dziecku buraki, sprawiamy, że jego organizm lepiej przyswaja żelazo, a ponadto obniżamy ryzyko anemii i wspomożemy układ krwionośny naszego dziecka.

 

Sprawdź także: Dlaczego warto podawać dziecku żywność ekologiczną?

 

Jak przygotować buraki dla dziecka?


Buraki podawane dziecku powinny być poddane obróbce termicznej. Możemy je ugotować bądź upiec w piekarniku bez dodatku tłuszczu. Drugi sposób jest nieco dłuższy ponieważ może zając od 60 do 90 minut.

 

Sprawdź również: Celiakia i dieta bezglutenowa - co trzeba wiedzieć?


Buraki będą najlepiej smakować dziecku w zupie bądź jako surówka do obiadu. Możemy podać je również w formie frytek, kotletów czy ciasta. Maluch najchętniej zje buraki, które wcześniej będą zblendowane. Mogą na przykład przybrać formę zupy krem bądź papki. Gwarantujemy, że niezależnie od wieku, będą zajadać się pysznymi, czerwonymi warzywami. Warto wprowadzić je do diety malucha jak najwcześniej ze względu na wspaniałe właściwości.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!