Czy można wraz z dzieckiem wyjechać do rodziny na święta?

Czy można wraz z dzieckiem wyjechać do rodziny na święta?
Drukuj Skomentuj

W związku z obostrzeniami ws. pandemii koronawirusa, wiele osób zastanawia się, czy będzie mogło wraz z dziećmi odwiedzić swoje rodziny w Święta Wielkanocne. Rekomendację co do świątecznych podróży polskich rodzin, wydał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister Michał Paweł Dworczyk oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Według ministra Dworczyka, w celu chronienia ludzkiego życia i zdrowia, należy powstrzymać się od wyjazdów świątecznych. - Tu jest rekomendacja jednoznaczna. Powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się. To oczywiście poważny problem i poważne wyzwanie, bo święta Wielkiej Nocy są takim czasem, kiedy zwykle spotykaliśmy się z rodzinami, kiedy Polacy podróżowali między miastami, ale […] staramy się chronić życie ludzkie. […] W związku z tym rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta zrezygnować z podróży, aby w te święta pozostać w domach.

 

Jak zaznaczył minister zdrowia Łukasz Szumowski, kontakt z dalszymi członkami rodziny w trakcie świątecznych uroczystości, może stanowić duże zagrożenie dla zdrowia. - To są święta nowego życia i oby takie były, i postarajmy się, żeby były symbolem życia, a nie epidemii, która może zdziesiątkować nas, jeżeli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie – dodał minister zdrowia.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!