Czy religia w przedszkolu jest obowiązkowa? Oto odpowiedź

Czy religia w przedszkolu jest obowiązkowa? Oto odpowiedź
Drukuj Skomentuj

Religia w przedszkolu i szkole wzbudza wiele kontrowersji. Niektórzy rodzice zastanawiają się, czy są to zajęcia obowiązkowe. Odpowiadamy.

Czy religia w przedszkolu jest obowiązkowa?


Nauczanie religii odbywa się w wielu polskich przedszkolach. Stąd też pytanie, czy są to zajęcia obowiązkowe. Oczywiście, że nie. Rodzice muszą wyrazić zgodę na udział swojego dziecka w zajęciach religii. Rodzic mają też prawo w dowolnym czasie zrezygnować z nauczania ich dziecka religii. Wówczas potrzebne będzie specjalne oświadczenie.

 

Sprawdź także: Dodatek 1100 zł może trafić do studentów i młodzieży - warunki


Co ciekawe, w przedszkolach nauczana jest nie tylko religia katolicka. Jeśli w placówce jest siedmioro dzieci danego wyznania, może zostać zorganizowana nauka religii.

 

Sprawdź również: Renta rodzinna dla dziecka - kto może z niej skorzystać?

 

Ile godzin religii jest w przedszkolu?

 

W ciągu tygodnia dzieci mają dwie lekcje religii. W przypadku dzieci w wieku 3-4 lata zajęcia nie trwają długo, bo około kwadrans, a dla dzieci w wieku 5-6 lat dwa razy tyle. Wymiar lekcji religii może zostać jednak zmniejszony, jeśli zgodę wyrażą biskup diecezjalnego Kościoła Katolickiego lub władze zwierzchnich pozostałych kościołów i innych związków wyznaniowych.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!