Czy warto wybrać prywatny żłobek?

Czy warto wybrać prywatny żłobek?
Drukuj Skomentuj

Wielu rodziców decyduje się na wybór żłobka prywatnego. Czy warto jednak przepłacać? Jaką ofertę mają prywatne żłobki i czym różnią się od żłobków publicznych? Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez rodziców pytania.

Czy żłobek prywatny jest lepszy?


Nie zawsze kwota, jaką musimy zapłacić za pobyt dziecka w żłobku, przekłada się na to, co w nim zastaniemy. Niektóre prywatne żłobki są gorzej wyposażone od tych publicznych. Przed podjęciem decyzji warto więc to sprawdzić. Dokładnie zapoznaj się z ofertą, obejrzyj galerię zdjęć na stronie żłobka, zapoznaj się z opiniami innych rodziców, a nawet przed podjęciem ostatecznej decyzji – odwiedź placówkę.

 

Sprawdź także: Żłobek - co trzeba o nim wiedzieć?

 

Bogata oferta żłobków prywatnych


Wiele żłobków prywatnych oferuje swoim podopiecznym różnorodne zajęcia tematyczne. Dziecko pod okiem wykwalifikowanych osób może zatem uczęszczać m.in. na zajęcia artystyczne, muzyczne, czy fizyczne. Wiele żłobków jest również profilowanych. Wyróżniamy m.in. żłobki katolickie, muzyczne, artystyczne, czy ekologiczne.

 

Sprawdź także: Edukacja przedszkolna pomocna w dorosłym życiu?

 

Lokalizacja żłobka


Warto również zwrócić uwagę na lokalizację żłobka. Jeśli żłobek prywatny będzie oddalony od twojego miejsca zamieszkania dość daleko, lepiej zastanowić się nad placówką, która znajduje się bliżej.

 

Czy żłobki prywatne są drogie?


Najdroższe prywatne żłobki znajdują się najczęściej w dużych miastach. Ceny za miesięczny pobyt mogą wynosić nawet powyżej 1,5 tys. i to najczęściej bez wyżywienia. Dodatkową opłatą jest również bezzwrotno wpisowe w wysokości nawet do 500 złotych.
Rodzice powinni wcześniej sprawdzić, jakie ulgi proponuje gmina. W ramach bonu żłobkowego można zyskać nawet około 400 złotych.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!