Czym zająć przedszkolaka i ucznia? - najlepsze platformy edukacyjne

Czym zająć przedszkolaka i ucznia?  - najlepsze platformy edukacyjne
Drukuj Skomentuj

Władze państwa apelują o niewychodzenie z domów. Okazuje się, że stosując się do tej prośby, wcale nie musimy narażać się na nudę. Ale co robić, gdy lekcje są już odrobione, ulubione bajki obejrzane, a setna partia w tę samą grę planszową jest ponad Twoje siły? Jedno jest pewne - warto wykorzystać ten czas na rozwój dziecka. Sprawdź nasze propozycje zajęć i platform edukacyjnych wartych uwagi.

Zajęcia online dla przedszkolaków


Niepubliczne Przedszkole im. Walta Disneya w Chrzanowie (https://www.przedszkola.edu.pl/chrzanow,przedszkola_prywatne_niepubliczne,145106.html) prowadzi bezpłatne zajęcia przez Internet dla najmłodszych dzieci, ale nie tylko. Materiały do nauki w czasie przerwy, przygotowane przez nauczycieli, dostosowane są do dzieci  w wieku 3-7 lat. Rodzic może wybierać między zajęciami online, kartami pracy do pobrania oraz dostępnych filmów z ćwiczeniami logopedycznymi.

 

Matzoo.pl

 

Ta platforma edukacyjna proponuje naukę w klasach 0-6. Zagadnienia dla najmłodszych dzieci to m.in. poznawanie liczb, nauka dodawania i odejmowania, kształtów i kolorów, kierunków, czasu, wielkości. Ponadto, wiele łamigłówek, puzzli, a dla nieco starszych – wstęp do programowania.

 

Pisupisu.pl

 

Kolejna platforma, która oferuje naukę przez zabawę. Możesz wykorzystać ją do nauk pisania na klawiaturze, liter i cyfr,  słownych zabawy, bajek i ćwiczeń z ortografii  z Twoim dzieckiem. Przedszkolakowi warto zaoferować ćwiczenia odkrywanka i co nie pasuje oraz labirynty  do zabawy po wydruku.

 

Zdobywcywiedzy.pl


W ofercie ćwiczenia wspomagające koordynację ręki i oka, doskonalące percepcję słuchową i wzrokową – przygotowane przez nauczycieli i metodyków. Kategorie zabaw dla przedszkolaków to zabawy z literkami i liczbami, ale również fascynująca przyroda, gdzie na odkrycie czekają tajemnice roślin i zwierząt. Na etapie przedszkolnym równie ważna jest nauka języków obcych, więc zachęcamy do skorzystania z językowych ćwiczeń online.

Squla.pl

 


Edukacyjne quizy, dzięki którym przedszkolak (i nie tylko!) może bawić się sam. Samodzielną zabawę wspomaga lektor czytający treść zadania. Squla zapewnia dziecku bezpieczeństwo – jest wolna od reklam i funkcji czatu. Co więcej, ta platforma edukacyjna jest dostępna na komputer, tablet i telefon! Przedmioty dla przedszkolaków to m.in. muzyka, plastyka, przyroda, matematyka, j.polski i j.angielski.

 

Autor: Izabela Nestioruk

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!