Dlaczego warto kupić Wieżę Szpulek Spoolz? Nasza opinia

Dlaczego warto kupić Wieżę Szpulek Spoolz? Nasza opinia
Drukuj Skomentuj

Wieża Szpulek Spoolz to zabawka składająca się z 7 części, z których każda jest innej wielkości i koloru. Brzmi zwyczajnie? Wbrew pozorom jest to fantastyczna zabawka dla dzieci - nie tylko maluchów! Wieżę Szpulek Spoolz przetestowaliśmy dzięki uprzejmości QElements. Przeczytaj, dlaczego warto wybrać ją na prezent dla dziecka.

 

Wieża Szpulek Spoolz - informacje ogólne

 

Wieża Szpulek Spoolz to zabawka z serii Fat Brain Toy Co, którą można kupić od QElements. Składa się z 7 różnej wielkości kolorowych elementów, razem tworzących budowlę przypominająca wieżę lub piramidkę.

 

Szpulki przeznaczone są dla maluszków od 10 miesiąca życia - jednak bawić mogą się nimi również starsze dzieci.

 

Do testowania zaprosiliśmy dwie “specjalistki”: w wieku 15 i 18 miesięcy. Przeczytaj naszą opinię o Wieży Szpulek Spoolz.

 

 

Dlaczego warto?

 

Wykonanie


Uwagę zwraca już sam wygląd szpulek: nowoczesny design oraz piękne, jasne kolory. Jednak najważniejszy jest fakt, że Wieża Szpulek Spoolz wykonana jest z wysokiej jakości, bezpiecznego tworzywa. Nie zawiera też Bisfenolu A (BPA) - mogą się więc nią bawić również bardzo małe dzieci.

 

 

Poza tym szpulki mają fakturę, która ułatwia budowanie wieży w różnych konfiguracjach. Oznacza to, że nawet kładąc większą szpulkę na mniejszą, części nie będą się ślizgać. Przy odrobinie pomocy również maluchu ułożą swoją konstrukcję!

 

Zabawka na dłużej


Już 10-miesięczne dzieci mogą bawić się szpulkami: gryźć, turlać, układać. Im są zaś starsze, tym zabawy będą bardziej wymagające, a ich konstrukcje - skomplikowane.

Zauważyliśmy, że nasze “specjalistki” z ciekawością sprawdzały kształty i możliwości zabawy z Wieżą Spoolz. Angażować się mogli też rodzice - wtedy maluchom największą radość sprawiało… niszczenie wieży :)

 

 

Wspomaga rozwój


Wieżę Szpulek Spoolz można wykorzystać w zabawie na różne sposoby, co wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Układanie szpulek rozwija motorykę małą, jak również koordynację ruchowo-wzrokową oraz logiczne myślenie.

Przy zaangażowaniu rodziców, szpulki mogą być wykorzystane do nauki kolorów i kształtów oraz rozróżniania wielkości. Ilość pomysłów na zabawy zależy tylko od naszej wyobraźni i wieku dzieci - można układać wieżę według wielkości lub kolorów, tworzyć skomplikowane konstrukce, toczyć szpulki w wyścigach i wiele innych!

 

 

Pełńą ofertę znajdziesz tu: www.fajneklocki.pl.


Zakupy dla przedszkoli: www.qelements.pl.


Przeczytaj też  o innych produktach od QElements: Zabawki dla dziecka 1,5 i 5 lat - dobrane do wieku i potrzeb!

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi