Dodatek 1100 zł może trafić do studentów i młodzieży - warunki

Dodatek 1100 zł może trafić do studentów i młodzieży - warunki
Drukuj Skomentuj

Wiele osób szuka źródeł dodatkowej gotówki. W tej kwestii można liczyć również na wsparcie państwa. Okazuje się, że dodatek 1100 zł może trafić również do studentów i młodzieży. Jakie wymagania muszą spełnić? Odpowiadamy.

Dodatek 1100 zł – pieniądze na dorosłe dzieci


Rodzice dzieci pełnoletnich również mogą liczyć na pomoc. 1100 zł może bowiem trafić na konto. Jednym z najważniejszych warunków jest fakt, że pełnoletnie dziecko musi się uczyć. Nie jest to jednak koniec warunków.

 

Sprawdź także: Renta rodzinna dla dziecka - kto może z niej skorzystać?


Dodatkowe środki w wysokości 1100 zł mogą trafić do rodzin, które mieszkają za granicą, a dokładniej w Niemczech. Jest to bowiem wsparcie niemieckiego rządu, z którego mogą skorzystać również Polacy.  Warto jednak wiedzieć, że pieniądze nie są przyznawane automatycznie. Aby je uzyskać należy złożyć wniosek. Należy jednak udokumentować fakt studiowania czy praktyk bądź przyuczenia do zawodu – minimum 20 godzin w tygodniu.

 

Czytaj również: Czy zabierają świadczenie 500 plus? Niektórzy rodzice są pełni obaw

 

Pieniądze na pełnoletnie dziecko w Polsce


W Polsce na pełnoletnie dziecko możemy otrzymać zasiłek rodzinny. Na dziecko w wieku powyżej 18 lat do ukończenia 24 lat wynosi on 135 złotych. Przysługuje on na dziecko z niepełnosprawnością lub dziecku, które się uczy, ale oboje jego rodziców nie żyje lub płaci alimenty. Maksymalny wiek to 21 lat.

 

Źródło: Gazeta.pl, gov.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!