Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 14 lutego!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 14 lutego!
Drukuj Skomentuj

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przedłużony do 14 lutego na takich samych zasadach

Z zasiłku możesz skorzystać do 14 lutego

 

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów daje możliwość skorzystania z zasiłku do 14 lutego.

 

Według dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje za okres, na jaki zostały zamknięte żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły, placówki pobytu dziennego i inne placówki lub w związku z niemożnością sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu Covid-19. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje również w przypadku ograniczonego otwarcia takich placówek.


Dla kogo dodatkowy zasiłek?

 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy mogą dostać osoby sprawujące zarówno na opiekę nad dziećmi do lat 8, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności. Przysługuje ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności; do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

Sprawdź również: Skąd się wzięły walentynki?


Ile wynosi dodatkowy zasiłek?

 

Miesięczny zasiłek opiekuńczy - zarówno dodatkowy z powodu Covid-19, jak i przyznawany na tzw. zasadach ogólnych - wynosi 80 proc. wynagrodzenia. Wypłaca się go za każdy dzień, w którym sprawowana jest opieka, również za dni ustawowo wolne od pracy. Dodatkowego zasiłku opiekuńczego nie dolicza się do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym, przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach.


Sprawdź także: Walentynki w szkole i przedszkolu

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!