Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 31 stycznia

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 31 stycznia
Drukuj Skomentuj

Marlena Maląg przekazała dobrą wiadomość. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 31 stycznia.

Zasiłek będzie przedłużony!

 

Według ustaleń dodatkowy zasiłek opiekuńczy miał obowiązywać tylko do końca ferii, czyli do 17 stycznia. 

 

Uczniowie klas młodszych mieli wrócić do szkół i to one miały zapewnić im opiekę i pieniądze na świadczenie opiekuńcze miały nie być potrzebne. Liczba nowych zakażeń jest nadal wysoka i wielu rodziców obawia się posyłania uczniów 1-3 klas do szkól.

 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 31 stycznia. Jest to pomoc dla rodziców i opiekunów dzieci, którzy ze względu na koronawirusa nie chodzą do szkół i przedszkoli. Dotyczy opiekunów dzieci do lat 8, jak i starszych dzieci z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności.

 

Sprawdź również: 10 najpiękniejszych życzeń na dzień babci i dziadka


Kiedy należy się zasiłek i ile wynosi?

 

 

Według przepisów, zasiłek przysługuje  w sytuacji, kiedy opiekunowie stają przed niemożnością sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dotyczy także sytuacji ograniczonego otwarcia szkół. 

 

Miesięczny zasiłek opiekuńczy - zarówno dodatkowy z powodu COVID-19, jak i przyznawany na tzw. zasadach ogólnych - wynosi 80 proc. wynagrodzenia. Wypłaca się go za każdy dzień, w którym sprawowana jest opieka, również za dni ustawowo wolne od pracy.

 

Sprawdź także: Jak zarejestrować dziecko w 2021 roku?

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!