Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony!
Drukuj Skomentuj

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony do 28 czerwca - poinformowała we wtorek Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Sprawdź, komu  przysługuje pomoc finansowa i jakie warunki należy spełnić, by uzyskać pomoc finansową.

Na jak długo zostanie przedłużony zasiłek opiekuńczy?


Szefowa MRPiPS podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformowała, że zasiłki opiekuńcze nad dziećmi do lat 8 będą przedłużone do 28 czerwca.

 

Komu przysługuje przedłużenie zasiłku?


    • Rodzicom dzieci do 8 roku życia, którzy nie mogą posłać dziecka do przedszkola i szkoły.
    • Rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności.
    • Rodzicom dzieci do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Przepisy przyznają również prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego ubezpieczonym rodzicom lub opiekunom osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnionych od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad osobą jej wymagającej, w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 placówki, do której uczęszcza dorosła osoba niepełnosprawna.

 

Czy rodzice mają wybór?Rodzice, którzy podejmą decyzję o osobistym sprawowaniu opieki nad dzieckiem, ponieważ nie chcą oddać dziecka pod opiekę placówki , nawet gdy ta wróci do pracy, w dalszym ciągu mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku.
Takie prawo przysługuje im również w przypadku, gdy ta placówka nie będzie w stanie zapewnić opieki nad dzieckiem.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)