Dofinansowanie do przedszkola - jak je uzyskać? Nie przysługuje wszystkim

Dofinansowanie do przedszkola - jak je uzyskać? Nie przysługuje wszystkim
Drukuj Skomentuj

Dofinansowanie do przedszkola dla wielu rodziców może być dużą pomocą. Kto może otrzymać tego rodzaju świadczenie? Jakie wymagania należy spełnić, by otrzymać dofinansowanie do przedszkola? Odpowiadamy.

Dofinansowanie do przedszkola – komu przysługuje?


Dofinansowanie do przedszkola może być dużą pomocą dla wielu rodziców. Dofinansowanie do pobytu w żłobku czy klubie dziecięcym lub do wynagrodzenia dla opiekuna dziennego może zostać przyznane także na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, które ma mniej niż 12 miesięcy albo więcej niż 35 miesięcy i na które ZUS przyznał RKO i rodzic pobrał RKO w łącznej przysługującej wysokości.

 

Sprawdź także: Rekrutacja do przedszkola 2022/2023. Jak wygląda rekrutacja uzupełniająca?


W teorii nie ma dofinansowania do przedszkola, jednak w praktyce można je uzyskać. Wiele osób zastanawia się zapewne, jak to możliwe. Okazuje się, że niektóre zarejestrowane kluby dziecięce to po prostu niepubliczne oddziały przedszkolne i dlatego można otrzymać dodatkowe środki w ramach tego dofinansowania.

 

Dofinansowanie do przedszkola – ile wynosi?


Warto pamiętać, że dofinansowanie do żłobka nie jest bezpośrednio przekazywane rodzicom. ZUS przelewa środki bezpośrednio na konto żłobka, klubu dziecięcego lub opiekuna dziennego. Dopłata może wynosić maksymalnie 400 zł, ale nie więcej niż rodzice płacą za pobyt pociechy w placówce.

 

Czytaj również: Rekrutacja do przedszkola 2023/2024. Do ilu przedszkoli można złożyć wniosek?

 

Dofinansowanie do przedszkola i żłobka – jak je otrzymać?


Potrzebne jest złożenie wniosku. Można to zrobić drogą internetową za pośrednictwem platformy PUE ZUS, portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną.


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!