Domowe sposoby na farbowanie jajek - jest tanio i dobrze

Domowe sposoby na farbowanie jajek - jest tanio i dobrze
Drukuj Skomentuj

Domowe sposoby na farbowanie jajek pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Są też równie skuteczne, jak barwniki ze sklepu. Podpowiadamy, czym farbować jajka w domu, unikając chemii.

Domowe sposoby na farbowanie jajek. Jak farbować pisanki roślinami?


Sposoby na ekologiczne pisanki znały już nasze prababcie i babcie. Barwienie jajek domowymi sposobami nie jest niczym nowym. Niestety, coraz więcej osób decyduje się na ułatwienia i wybiera gotowe do kupienia w sklepie barwniki. Gwarantujemy jednak, że wykorzystanie naturalnych zasobów przynosi większą satysfakcję oraz jest cenną nauką dla dzieci.

 

Czy można zafarbować jajka domowymi sposobami?


Pomarańczowy kolor możemy uzyskać, gotując jajka w skorupkach w łupinach żółtej cebuli. Jeśli jednak zdecydujemy się na fioletową cebulę, to analogicznie, uzyskamy fioletowy kolor. Liście czerwonej kapusty zafarbują jajka na fioletowo-granatowy kolor, sok z buraków na czerwono, szpinak na zielono, łupiny orzechów włoskich na brązowo, kurkuma bądź curry – na żółto.

 

Sprawdź również: Wielkanoc 2023. Jak spędzić czas przygotowań i święta z dzieckiem?


Nie zapominajmy o tym, by pod koniec gotowania dodać trochę octu. Po wystygnięciu pisanki możemy natłuścić olejem – dzięki temu zabiegowi będą pięknie błyszczeć.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!