Domowe sposoby na ukąszenia owadów

Domowe sposoby na ukąszenia owadów
Drukuj Skomentuj

Latem, gdy wychodzimy z dziećmi na spacery, bardzo możliwe jest, że zostaniemy ukąszeni przez jakiegoś owada. Jeśli ani maluch, ani rodzic nie cierpią na żadną alergię, nic strasznego się nie dzieje. Jesteśmy narażeni jedynie na nieprzyjemne swędzenie albo opuchliznę – ale z nimi poradzą sobie sprawdzone domowe sposoby!

Podczas spaceru dziecko pokąsały komary? W trakcie zabawy na wsi użądliła je pszczoła? Jeśli maluch nie jest uczulony, najlepiej sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby, które przyniosą ulgę i pomogą zmniejszyć obrzęk oraz uczucie swędzenia.

O ile ukąszenia komarów nie są zazwyczaj groźne dla zdrowia, o tyle kleszczami należy się bardziej przejmować. Zobacz co zrobić, aby ochronić przed nimi dziecko, wejdź: Jak ochronić dziecko przed kleszczem

 

Sposoby na ukąszenia komarów


Latem najłatwiej o ukąszenie komarów – są wszędzie, zarówno w mieście, jak i na wsi. Co zrobić, gdy zauważymy na skórze dziecka czerwone, swędzące plamki powstałe przez te owady? Jednym ze sprawdzonych sposobów jest zastosowanie sody oczyszczonej. Należy wymieszać ją z niewielką ilością wody, aby nabrała konsystencji ciasta. Później wcieramy ją w swędzące miejsce i pozostawiamy do wyschnięcia.

Innym sposobem na ukąszenia komarów jest zastosowanie soku z cytryny. Należy niewielką jego ilość wsmarowywać w miejsce wokół bąbla. W ten sposób zmniejszymy uczucie swędzenia, a zapach cytrusa odstraszy kolejnych intruzów!

 

Sposoby na ukąszenie pszczoły i osy


Jeśli malucha ukąsi pszczoła, warto po raz kolejny sięgnąć po sodę oczyszczoną. Aby zmniejszyć powstały obrzęk, wystarczy rozpuścić łyżeczkę sody w szklance przegotowanej wody, a z roztworu przygotować okład. Miejsce użądlenia można posmarować także octem (na przykład jabłkowym). Jest to świetny sposób na zneutralizowanie jadu owada – pszczoły a także osy.

Jeśli w domu akurat zabrakło octu, wystarczy sięgnąć po cebulę! Kroimy ją w plastry i przykładamy do opuchniętego miejsca. Sok tego warzywa także neutralizuje jad owada, a oprócz tego łagodzi ból i zmniejsza obrzęk.

 

Sposoby na ukąszenia mrówek


Po wycieczce do lasu na skórze dziecka pojawiły się drobne bąbelki, przypominające pokrzywkę? To znak, że malucha pokąsały mrówki. Zawarty w ich jadzie kwas mrówkowy powoduje uczucie pieczenia, co nawet dorosłym nie wydaje się przyjemne. Aby zmniejszyć to uczucie można zastosować roztwór sody oczyszczonej – taki jak w przypadku użądlenia pszczoły.

Gdy dziecko zostanie pokąsane przez owady, warto na początku sięgnąć po naturalne sposoby, które pomogą pokonać dyskomfort. Trzeba także pilnować malucha, by nie drapał swędzących miejsc i w ten sposób nie inefkował ranek. W przypadku gdy rodzice będą się martwić wyglądem skóry dziecka, powinni od razu zgłosić się do lekarza.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi