Drugie śniadanie dla przedszkolaka: 3 szybkie, ale pełnowartościowe propozycje posiłków

Drugie śniadanie dla przedszkolaka: 3 szybkie, ale pełnowartościowe propozycje posiłków
Drukuj Skomentuj

Jak stworzyć pełnowartościowy posiłek dla przedszkolaka, który chętnie zje on na drugie śniadanie? Poniżej znaleźć można kilka propozycji.

Artykuł zewnętrzny

 

Placuszki


Świetnym drugim śniadaniem, które sprawdzi się zarówno na ciepło, jak i na zimno są placuszki. Znaleźć można niezliczone przepisy na ich wykonanie. Można na przykład zmieszać banany i jajka w proporcji 2:1 i dodać kilka łyżek pełnoziarnistej mąki, tak, aby ciasto było dość gęste, ale dobrze spływało z łyżki na patelnię. Do placuszków można też dodać mleka, borówek, brzoskwiń, trochę płatków owsianych, kakao lub cynamon. Wszystko zależy od upodobań maluszka. Nie trzeba ich dosładzać do smaku. Świetnie sprawdzą się też z jogurtem naturalnym lub twarożkiem, a jeśli dodamy o nich ubitą pianę z białek, nadamy im lekkości i puszystości. Placuszki smażymy krótko z obu stron na rozgrzanej patelni z odrobiną tłuszczu. Żeby na dłużej zachować ich ciepło, możemy zawinąć je w folię aluminiową przed włożeniem do śniadaniówki lub umieścić śniadaniówkę w torbie termicznej. Do placuszków można maluszkowi zapakować też owoce surowe – na przykład garść malin czy pokrojone kawałki truskawek.

 

Jogurtowy koktajl mocy


Kolejnym pomysłem na drugie śniadanie dla dziecka jest koktajl jogurtowy. To idealne rozwiązanie dla maluszka, który wiecznie jest w pośpiechu i ma kłopot, aby usiedzieć w miejscu do posiłku, kiedy zabawa czeka. Koktajl sprawdzi się też dzieciom, które bardzo trzeba przekonywać do jedzenia owoców. Z jogurtem zmiksować można świeże owoce, zboża ekspandowane, domowy mus owocowy.

 

Kanapki


Przedszkolak chętnie może też zjeść kanapeczki. Bez problemu można je przygotować poprzedniego dnia, aby ułatwić sobie poranek przed wyjściem do przedszkola. Co może znaleźć się na kanapkach? Dobrze sprawdzają się rożnego rodzaju przygotowywane w domu pasty – nie spadają one z kanapki trzymanej w małych rączkach. Wiele dzieci lubi pastę jajeczną, na przykład z dodatkiem szczypiorku. Dobrze mogą też sprawdzić się pasty z ciecierzycy lub zielonego groszku, na przykład z koperkiem. Jeśli maluszek może jeść orzechy, świetnym rozwiązaniem może być również masło orzechowe – niekoniecznie z orzeszków ziemnych. Warto wypróbować na przykład masła migdałowe lub pistacjowe.

 

Jak zapakować drugie śniadanie?

 
Żeby zabezpieczyć drugie śniadanie, a także inne rzeczy, które znajdą się w plecaku czy torbie, a także, aby tym bardziej zachęcić przedszkolaka do jego zjedzenia, warto zwrócić uwagę na ładne i praktyczne śniadaniówki. Powinny być one szczelnie zamykane, świetnie sprawdzą się wersje z przegródkami, które pozwolą oddzielić w środku drugie śniadanie od przekąsek czy garści owoców. Wysokiej jakości śniadaniówki powinny nadawać się do mycia w zmywarce, być odporne na uszkodzenia (bo który maluch czasem nie upuści swojej?) i być tworzone z bezpiecznych materiałów, przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Warto też zaopatrzyć się w pojemniki termiczne, które pozwolą przetransportować drugie śniadanie na ciepło oraz w bidon, dzięki któremu maluszek nie zapomni pić w ciągu dnia wody.


Artykuł zewnętrzny

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi