Dzieci będą bezpieczniejsze w sieci? Nadchodzi nowa ustawa

Dzieci będą bezpieczniejsze w sieci? Nadchodzi nowa ustawa
Drukuj Skomentuj

Bezpieczeństwo dzieci w sieci jest niezwykle ważne. W internecie czyha bowiem wiele niebezpieczeństw. Nadchodzi nowa ustawa, która ma być wzorowana na ustawie brytyjskiej.

Bezpieczeństwo dzieci w sieci. Nadchodzi nowa ustawa


Jak podaje „Forsal”, nowa ustawa dotycząca bezpieczeństwa dzieci w internecie wzorowana jest na brytyjskim Online Safety Act. Regulacjami mają zostać objęte nie tylko treści pornograficzne, ale też tzw. patostreaming - czyli filmy zawierające drastyczne sceny przemocy, nawoływanie do samookaleczania, czy popełnienia samobójstwa, które w ostatnim czasie są niestety bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży.

 

Sprawdź również: 1000 zł dopłaty z KRUS - komu się należy? Nie wszystkim


Nowe rozwiązania zostaną opracowane przez specjalnie powołaną pod koniec kwietnia grupę ds. ochrony małoletnich w internecie. W jej skład wchodzą m.in. przedstawiciele resortu i biura Rzecznika Praw Dziecka. Zadaniem tych osób jest określenie, czym są szkodliwe w internecie treści, opracowanie założenia skutecznej i bezpiecznej metody weryfikacji wieku online i wypracowanie zasady blokowania dostępu do stron z treściami szkodliwymi.

 


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: Forsal

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!