Dzieci odkrywają tajemnice Zamku Malbork

Dzieci odkrywają tajemnice Zamku Malbork
Drukuj Skomentuj

Szukacie pomysłów na rodzinny weekend? Proponujemy zwiedzanie krzyżackiego zamku w Malborku. Dzięki trasie turystycznej stworzonej specjalnie dla rodzin z dziećmi, maluchy przeżyją wspaniałą przygodę – poznają tajniki dawnych zawodów i zostaną pasowane na odkrywców. Sprawdźcie, co jeszcze czeka na dzieci w malborskiej twierdzy.

Zamek w Malborku cieszy się sławą dawnej siedziby groźnych rycerzy Zakonu Krzyżackiego. Wydaje się trochę ponury i tajemniczy, jednak właśnie to przyciąga tak wielu turystów. Teraz do Malborka można zabrać też maluchy, ponieważ specjalnie dla rodzin stworzono tam trasę „Tajemnice Zamku Malbork”.

Przemierzenie tego szlaku wspólnie z dzieckiem będzie dla niego świetną przygodą. Maluch nawet się nie obejrzy, gdy pozna historię krzyżackiej twierdzy i zafascynuje się jej tajemnicami. Zwiedzanie zabytkowego gmachu zmieni się we wspaniałą i wciągającą zabawę, której towarzyszyć będą najprawdziwsi rycerze.

Trasa rozpoczyna się w budynku kasy biletowej. Na wstępie dzieci otrzymują kaptury rycerzy oraz woskowe tabliczki. Podczas wędrówki maluchy będą zapisywać litery, z których później odczytają hasło. Zwiedzanie odbywa się w towarzystwie przewodnika, który przebrany jest w strój z epoki. Gdy już przyzwyczają się do nowego otoczenia i nacieszą rycerskim przebraniem, mali odkrywcy ruszą na poszukiwanie tajemnic sprzed kilku wieków.

Nie będzie to łatwe zadanie – trzeba będzie rozwiązywać zagadki i zadania oraz uważać, by rezydujący na zamku błazen nie spłatał figla, utrudniając wykonanie planu. Jednak na swojej drodze dzieci spotkają także całkiem inne postacie. Będzie to na przykład potrzebująca pomocy dama z lutnią, kujący monety rzemieślnik czy bursztynnik, ożywiający magiczny kamień. Pomogą oni w odkryciu hasła, które otwiera drzwi do krzyżackiego skarbca.

Na końcu trasy czeka Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego, który wszystkich dzielnych poszukiwaczy przygód pasuje na Odkrywców Tajemnic Zamkowych, co zostanie potwierdzone certyfikatem. Na koniec chwila zabawy, czyli możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku i kuszy oraz rzutach włócznią.

Trasę można zwiedzać od wtorku do niedzieli – początek o godzinie 10:00 i 11:30. Każde dziecko musi znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Źródło: zamek.malbork.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi