Dziecko na kwarantannie - zmiana przepisów

Dziecko na kwarantannie - zmiana przepisów
Drukuj Skomentuj

Coraz więcej dzieci trafia na kwarantannę z powodu koronawirusa. Jakie prawa mają rodzice dzieci, które musiały przejść na zdalne nauczanie? Odpowiadamy.

Dziecko na kwarantannie – co trzeba wiedzieć?


Opieka na dziecko przebywające na kwarantannie przysługuje każdemu rodzicowi. Co więcej, w przypadku, gdy placówka przechodzi na nauczanie zdalne, rodzicowi przysługuje zasiłek. Przypominamy jednak, że opieka nad dzieckiem przysługuje rodzicom dzieci w wieku do ośmiu lat.

 

Czytaj również: Skóra po ciąży - jak wrócić do jędrności sprzed porodu?

 

Kwarantanna dziecka – nowe przepisy


Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uregulowało przepisy dotyczące dzieci na kwarantannie. W związku ze stale mieniającą się sytuacją epidemiczną za zamknięcie placówki należy uważać także naukę zdalną np. jednej klasy lub grupy przedszkolnej. Aby rodzić mógł obiegać się o opiekę lub zasiłek wcale nie  musi dojść do zawieszenia zajęć w całej szkole, przedszkolu czy żłobku. Należy zatem pamiętać, że rodzicowi przysługuje opieka na dziecko na kwarantannie nawet wtedy, gdy tylko jedna grupa w przedszkolu czy klasa w szkole nie pracuje w normalnym trybie.

 

Sprawdź także: Ulga na dziecko 2022 - duże zmiany


Wielu rodziców ma już dość obecnej sytuacji pandemicznej. Wiele dzieci od początku września przebywało na kwarantannie już kilka razy. „Dwie kwarantanny w listopadzie. W grudniu idziemy na rekord? Trzy w ciągu miesiąca? Syn był w przedszkolu w listopadzie zaledwie 5 dni!” – skarży się rozmówca Gazety.pl.


„Dziś znów nowe klasy z zakażeniami Chyba powinni zrobić zdalne. Dzieci mają gorzej, bo siedzą na kwarantannie i wyjść nie mogą”
– mówi Gazecie.pl kolejny rodzic.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!