Dziecko z katarem w przedszkolu a koronawirus

Dziecko z katarem w przedszkolu a koronawirus
Drukuj Skomentuj

1 września wiele dzieci odwiedziło przedszkolne mury. W trakcie pandemii koronawirusa wszyscy rodzice chcą szczególnie zadbać o odporność swoich pociech. Jednak zderzenie z rzeczywistością pokazało, że już po kilku dniach wiele dzieci wróciło do domu z infekcjami. Czy dziecko z katarem może pójść do przedszkola w czasie pandemii koronawirusa?


Powrót do przedszkola dla wielu rodziców oznacza nieustanne infekcje i przeziębienia dziecka. O ile poza pandemią wielu rodziców przymykało oko na objawy i prowadzało dziecko do przedszkola, tak teraz, w dobie pandemii koronawirusa, sprawa nie jest już taka prosta.

 


Jak mogą zachować się pracownicy przedszkola?


Jeśli katar pojawi się w trakcie przebywania dziecka w przedszkolu, to zgodnie z zaleceniami sanitarnymi obowiązkiem wychowawcy grupy będzie odizolowanie dziecka od  grupy. W tym czasie ma być mu zapewniona opieka.


 Jeśli objawy chorobowe się nasilą, należy skontaktować się z rodzicami, by uzgodnić co dalej. Rodzice są zazwyczaj proszeni o to, by zabrać przedszkolaka do domu i przyprowadzić dziecko ponownie, gdy objawy choroby ustąpią.

 


Czy dziecko z katarem może iść do przedszkola?


Dzieci z objawami infekcji nie powinny pojawiać się w przedszkolu. Rodzice, którzy nie mają z kim zostawić pociechy, bardzo często wysyłają dziecko do przedszkola. Powinni jednak pamiętać o bezpieczeństwie rówieśników dziecka. Infekcje wirusowe przenoszą się z łatwością, więc warto ustrzec inne dzieci przed zakażeniem. Z pewnością uspokoi to też innych rodziców i personel przedszkola.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)