Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu a koronawirus

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu a koronawirus
Drukuj Skomentuj

Święto Babci i Dziadka, obchodzone 21 i 22 stycznia, to jedne z najpiękniejszych świąt obchodzonych w przedszkolu. To wyjątkowy okres, gdy dziadkowie mogą spędzić czas ze swoimi  największymi skarbami - wnukami, wysłuchać specjalnie wyrecytowanych przez nich wierszyków, a także otrzymać własnoręcznie wykonane przez maluchy prezenty. Jak zorganizować Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu w czasie pandemii koronawirusa?

 


Święto Babci i Dziadka to niezwykle hucznie obchodzone w przedszkolu święto. W tym jednym dniu w roku, przedszkole wypełnia ogromna miłość, kiedy to babcie i dziadkowie przybywają do placówki, by spędzić czas z wnukami. Teraz, gdy trwa pandemia korona wirusa, zorganizowanie tradycyjnego Dnia Babci i Dziadka nie jest możliwe. Poniżej przedstawiamy pomysły na zorganizowanie Dnia Babci i Dziadka w trakcie pandemii koronawirusa.

 

Transmisja online


Zanim zorganizujesz transmisję online dla babć i dziadków, dowiedz się, czy starsi państwo będą mieli możliwość skorzystania z np. Facebooka, gdzie możesz zorganizować transmisję online. To niezwykle proste, a oni jednym kliknięciem będą mogli zobaczyć swoje wnuki w czasie rzeczywistym.

 

Film na Dzień Babci i Dziadka


Babcie i dziadkowie z pewnością ucieszą się z możliwości zobaczenia swoich wnuków na filmie. Zorganizujcie zatem przedstawienie, recytację wierszy i śpiewanie piosenek bez publiczności. Zarówno dzieci, jak i babcie i dziadkowie, zrozumieją trudną sytuację i będą zadowoleni z tego rozwiązania. Filmem możesz podzielić się z rodzicami, wysyłając np. link do filmów na YouTubie. Ci z pewnością pokażą dziadkom starania ich wnuków.

 

Telefon


Jeśli w twojej grupie znajdują się wygadane przedszkolaki, możecie spróbować zadzwonić do dziadków nie z życzeniami, ale ze specjalnie dedykowanym im wierszem lub piosenką! Musisz jednak zebrać zgody i numery telefonów od rodziców. To będzie nie lada niespodzianka!

 

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka


Nie musicie rezygnować z prezentów. Przygotujcie z przedszkolakami prezent tak jak bywało co roku, a dzieci będą mogły przekazać go ukochanym babciom i dziadkom przy najbliższej okazji.

 

Zdjęcie wnuków


Interesującym pomysłem jest zorganizowanie specjalnej sesji zdjęciowej na Dzień Babci i Dziadka. Dzieci w specjalnej scenerii,  z rekwizytami pasującymi tematycznie, z pewnością sprawdzą się w roli modeli. A babcie i dziadkowie, którzy dostaną zdjęcie w prezencie,  na pewno ucieszą się z prezentu i będą dumni z ukochanych wnuków.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!