Dzień bez plecaka 2024. W tym roku trzeba przesunąć święto

Dzień bez plecaka 2024. W tym roku trzeba przesunąć święto
Drukuj Skomentuj

Dzień bez plecaka jest w ostatnich latach bardzo popularny. Dużo szkół zachęca uczniów do udziału, jednocześnie pobudzając ich kreatywność. W tym roku nie odbędzie się jednak zgodnie z planem.

Dzień bez plecaka 2024 – kiedy obchodzimy to święto?


Dzień bez plecaka nie ma sztywnego terminu, jednak w polskich szkołach przyjęło się, że organizowany jest 1 kwietnia. W tym roku wypada w drugi dzień świąt wielkanocnych, więc szkoły będą zmuszone do przesunięcia terminu.

 

Sprawdź także: To imię było uznawane za przestarzałe. Dziś króluje w rankingach


Wielu dyrektorów podjęło już decyzję o przesunięciu terminu pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca. Zazwyczaj sprawdzał się też  dzień dziecka 1 czerwca, jednak w 2024 roku i on wypada w niefortunny dzień – w sobotę.

 

Na czym polega dzień bez plecaka?


Dzień bez plecaka ma bardzo proste zasady. Chodzi w nim o to, by przynieść książki i piórnik z zawartością do szkoły, ale nie w plecaku. Pomysłowość uczniów tego dnia nie zna granic. Dzieci i młodzież przynoszą tego dnia swoje rzeczy na przykład w wózkach sklepowych, workach na śmieci, poszewkach, wiaderkach, skrzyniach na narzędzie, kuferkach i wielu, wielu innych przedmiotach. Warto wziąć udział w tej kreatywnej zabawie i pomóc dziecku wpaść na wyjątkowy pomysł.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek
Źródło: edziecko.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!