Dziennik elektroniczny w przedszkolu - co trzeba o nim wiedzieć?

Dziennik elektroniczny w przedszkolu - co trzeba o nim wiedzieć?
Drukuj Skomentuj

 

Dziennik elektroniczny znajduje się już w niemal każdej szkole, więc dzienniki elektroniczne powoli zostają wprowadzone również do przedszkoli. Jakie są zalety dziennika elektronicznego w przedszkolu? Co daje dziennik elektroniczny? Jakie funkcje ma dziennik elektroniczny w przedszkolu? Wyjaśniamy.

 

Dziennik elektroniczny – co to takiego?

 

Dziennik elektroniczny to nowoczesny odpowiednik tradycyjnego dziennika, który jest pomocny w dokumentacji postępów nauczania. W szkołach jest przede wszystkim źródłem wiedzy o ocenach i służy do sprawdzania obecności uczniów. A jakie funkcje może pełnić dziennik elektroniczny w przedszkolu?

 

Sprawdź również: 200 szkół i przedszkoli w całej Polsce do zamknięcia

 

Dziennik elektroniczny w przedszkolu – do czego jest przydatny?

 

Dziennik elektroniczny w przedszkolu świetnie sprawdzi się do komunikacji nauczycieli z rodzicami. Ułatwia on nauczycielom informowanie rodziców o wycieczkach, zbiórkach, wydarzeniach itp. Jest również świetną formą przechowywania informacji dotyczącej nauczania i przyda się w planowaniu.

 

W dobie Internetu dziennik elektroniczny to doskonała i bardzo bezpieczna forma. Nauczycielom pozwala zaoszczędzić czas, który do tej pory musieli poświęcać na samodzielne przeliczenia i uzupełnianie ogromu rubryk ręcznie. Jego obecność w przedszkolu ułatwia również pracę dyrektorowi, który dzięki niemu będzie mógł zdobyć potrzebne informacje i szybciej przeprowadzić kontrolę dziennika.

 

Czytaj również: Pasowanie na przedszkolaka - jakie upominki wręczyć dzieciom?

 

Dziennik elektroniczny jest więc niezwykłym ułatwieniem, usprawnia wiele procesów i stanowi świetną formę komunikacji z rodzicami. Jest również doskonałym zabezpieczeniem danych, ale i treści, które są przechowywane w specjalnej chmurze, a więc trwalsze od papierowej wersji.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!