Dziób w dziób

Dziób w dziób
Skomentuj

Zapraszamy na spektakl Dziób w dziób. Sztuka opowiada o losach gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores.

„Dziób w dziób” to współczesny dramat, którego twórcą jest Malina Prześluga. W spektaklu poznajemy losy Bandy honorowych gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, podejrzewając ją o zjedzenie ich towarzysza Janusza. Plany krzyżuje im pojawienie się wróbla Przemka, który bardzo chciałby dołączyć do Bandy i stać się jednym z gołębi.

Czy wróbel może stać się gołębiem?

Historia opowiada o budowaniu poczuciu wspólnoty, miejsca dla inności w grupie i konfliktu wartości. Wciągająca akcja i komediowy nastrój utworu sprawia, że świetnie będą bawić się przy nim widzowie w naprawdę różnym wieku.

Twórcą nietuzinkowej inscenizajci jest reżyserka Elżbieta Depta, mająca doświadczenie w pracy w teatrach dramatycznych w Warszawie, Bydgoszczy, Gnieźnie i Kielcach. Laureatka Nagrody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za oprawą scenograficzną i wykonaniem lalek do spektaklu odpowiedzialne jest młode małżeństwo – tandem artystyczny – Agata Andrusyszyn-Chwastek scenografka, nagrodzona główną nagrodą na Festiwalu Nowej Scenografii 2016 oraz Patryk Chwastek artysta – malarz, którego prace prezentował w galeriach w Polsce i za granicą. Ich pomysł na scenografię polega na stworzeniu jej z rzeczy z recyklingu, zebranych na potrzeby spektaklu. Dodatkowo dowspółpracy artyści zaprosili samych widzów. Podczas poprowadzonych przez nich warsztatów robienia lalek, widzowie stworzyli fragmenty scenografii, które zostały wykorzystane w spektaklu.

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Najbliższe wydarzenia w Lublinie

Królowa Śniegu

Królowa Śniegu

Miejsce: Lublin, Sala Andersena, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, II poziom, Plac teatralny 1
Królowa Śniegu

Królowa Śniegu

Miejsce: Lublin, Sala Andersena, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, II poziom, Plac teatralny 1

Przedszkola w Lublinie

Żłobek Pozwalamy Dzieciom

Żłobek Pozwalamy Dzieciom

Zapraszamy do ŻŁobka Pozwalamy Dzieciom przy ul. Medalionów 8 w LublinieŻłobek jest przyjazny muzycznie i sensorycznie.Wiemy, że kochasz swoje dziecko najbardz
Dziecięce przygody - Lublin

Dziecięce przygody - Lublin

Dziecięce Przygody to firma, która powstała z myślą o intelektualnym i kreatywnym rozwoju dzieci. Prowadzone warsztaty są znakomitym połączeniem wiedzy z zabaw