Edukacja przedszkolna pomocna w dorosłym życiu?

Edukacja przedszkolna pomocna w dorosłym życiu?
Drukuj Skomentuj

Edukacja przedszkolna rozwija w maluchach zainteresowania, uczy ich nowych, bardzo przydatnych umiejętności, ale i relacji z obcymi sobie ludźmi – rówieśnikami i nauczycielami wychowania przedszkolnego. Jest więc niezwykle ważna w życiu każdego dziecka. Czy może być zatem pomocna w dorosłym życiu? Tak!

Edukacja przedszkolna a dorosłe życie


Dzieci w wieku przedszkolnym rozwijają się najszybciej. Warto więc zadbać o placówkę, która da twojemu dziecku to, co najlepsze. Przedszkole z bogatą ofertą będzie trafnym wyborem. Nie warto jednak zapominać o panującej tam atmosferze i o tym, by pozwolić dziecku na korzystanie z tego pięknego okresu, którym jest dzieciństwo.

 

Sprawdź również: Co daje dziecku przedszkole? - zalety uczęszczania do przedszkola


Pobyt dziecka w przedszkolu jest więc niezwykle ważny. Mimo dobrych chęci opiekunek bądź dziadków, dziecko nie będzie miało możliwości rozwijania swoich umiejętności i zdobywania nowych, ważnych w społeczeństwie, tak bardzo jak w przedszkolu. Warto więc zdecydować się na odpowiednią placówkę.

 

Czytaj także: Nauczanie dwujęzyczne - dlaczego warto je wybrać?


Dzięki przedszkolu dziecko może rozwijać umiejętności w następujących obszarach:

 

  • Rozwój emocjonalny i społeczny
  • Rozwój intelektualny
  • Rozwój językowy
  • Rozwój ruchowy


„ Pobyt dziecka w przedszkolu ma bardzo korzystny wpływ na jego rozwój. Przebywa ono w naturalnym i profesjonalnie przygotowanym środowisku, co sprzyja poznawaniu i rozumieniu otoczenia i świata, nabywaniu umiejętności przez działanie oraz rozwojowi emocjonalnemu. Badania potwierdziły, że większość dzieci osiąga odpowiednią dojrzałość, aby uczęszczać do przedszkola już w wieku 3 lat. W domu rodzice, babcie czy opiekunowie, często nie są w stanie zapewnić maluchowi takiego rozwoju, jak wykształceni nauczyciele i pedagodzy”  - mówi Katarzyna Sowińska, psycholog w przedszkolach „Pomarańczowa Ciuchcia” dla portalu mamadu.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!