Ekologiczne klocki konstrukcyjne dla malucha

Ekologiczne klocki konstrukcyjne dla malucha
galeria zdjęć (6) Drukuj Skomentuj

Tylko dwa elementy - połączenie klocka o oryginalnej konstrukcji i specjalnego łącznika - dające niespotykane dotąd możliwości kształtowania form przestrzennych. Mowa o CARDBLOCKS, czyli polskich, ekologicznych, bezpiecznych dla malucha klockach konstrukcyjnych.

Twórcą klocków jest inżynier ochrony środowiska, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań oraz przyrządów z kartonu i tektury – Piotr Nawracała - Ich główną zaletą jest konstrukcja oparta na, tak to nazwałem, metodzie odwróconej płaszczyzny. Dzięki niej można budować elementy o praktycznie dowolnym kształcie z płaskiego arkusza kartonu lub tektury - mówi twórca klocków. 

 

Ekologia i poszanowanie natury

 

Ekologiczne klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS produkowane są w Polsce, z tektury typu kraft. To włókna pierwotne celulozy pochodzące ze specjalnych upraw leśnych z domieszką makulatury. Powstają w zamkniętym cyklu produkcji. Tektura jest lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała. Posiada niezbędne certyfikaty ekologiczności, dlatego klocki są w 100% bezpieczne dla dzieci. Można z nich składać bryły wiele razy, a także kolorować je farbami, kredkami czy pisakami.

 

Naturalna stymulacja zmysłów


Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS są alternatywą dla głośnych, kolorowych i plastikowych zabawek. Stymulują zmysły w naturalny, łagodny sposób. Angażują bez reszty, a przez to uczą koncentracji i relaksują.

- Fenomen klocków CARDBLOCKS polega na tym, że każdy element musi zostać przez dziecko samodzielnie złożony. Dopasowywanie i łączenie części, zginanie płaskich powierzchni udoskonalają umiejętności manualne dziecka, szczególnie precyzję ruchów dłoni i palców, oraz rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Proponowane zestawy do złożenia pobudzają wyobraźnię przestrzenną dziecka, wymagają zaangażowania i skupienia uwagi, co pozytywnie wpływa na rozwój koncentracji – tak o klockach pisze Agnieszka Jaszczuk, neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej i pedagog specjalny - Tektura, z której są wykonane klocki, może zostać pomalowana przez dziecko farbami, flamastrami czy kredkami, co nada konstrukcji indywidualny charakter. Zabawa z wykorzystaniem klocków CARDBLOCKS pełni funkcję edukacyjną i terapeutyczną dla dzieci w wieku szkolnym oraz starszych.

 


Międzypokoleniowa kreatywna zabawa


Zamek, domek, most, stolik z krzesełkami czy inne konstrukcje – klocki CARDBLOCKS pozwalają stworzyć w zasadzie wszystko, co tylko podpowie wyobraźnia. Wspólne układanie kartonowych komponentów to świetna zabawa dla osób w każdym wieku. Są odpowiednie zarówno dla młodszych dzieci, które mogą konstruować z nich budowle w towarzystwie rodziców czy dziadków, ale też podobają się dzieciom w wieku szkolnym, młodzieży i wszystkim, którzy cenią sobie kreatywne zajęcia. Klocki CARDBLOCKS bawią i integrują, łączą pokolenia i zapewniają wspaniałą rozrywkę w gronie najbliższych.

Egmont Polska został wyłącznym dystrybutorem kartonowych klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS. Od 25 maja, na rynku dostępne będą 4 zestawy klocków: Zestaw podstawowy oraz 3 zestawy dodatkowe: Rotunda, Bryły platońskie i Kopuła.

Aby zobaczyć jak wyglądają klocki zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Źródło: materiały prasowe

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!