Ferie 2021 - jak będą wyglądać?

Ferie 2021 - jak będą wyglądać?
Drukuj Skomentuj

Pandemia koronawirusa komplikuje plany wielu z nas. W tym roku zdecydowanie warto zrezygnować z wyjazdów, ograniczyć kontakt z innymi osobami i zadbać  o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Nie jest to łatwe, szczególnie dla dzieci, które uwielbiają zimowe szaleństwa. Aby ograniczyć transmisję wirusa, zdecydowano się na zmianę zasad tegorocznych ferii zimowych. Przeczytaj, by dowiedzieć się, w jakie dni przypadają ferie zimowe 2021.

 

 

 

Ferie 2021 – kiedy?


Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji, która odbyła się 21 listopada. zapowiedział, że ferie zimowe rozpoczną się tuż po okresie noworocznym i przerwie świątecznej. Ferie, czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie -  między początkiem stycznia, 4 stycznia a 17-18 stycznia. Oznacza to, że ferie w całej Polsce będą przypadać na ten sam termin.

 

Czytaj również: Najlepsze świąteczne filmy animowane dla dzieci

 

Czy można wyjeżdżać w ferie 2021?


Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że do tej pory ferie były rozłożone na kilka miesięcy, by nie obciążać branży turystycznej w jednym terminie, ale by rozłożyć ruch turystyczny w czasie. W 2021 podjęto decyzję o tym, by przerwa zimowa była skumulowana w jednym czasie, aby ten ruch był jak najmniejszy.

 

Sprawdź również: Skuteczne sposoby na przeziębienie


Premier zaapelował również o to, by nie decydować się na wyjazdy w ferie.  Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na to, by nie zamawiać na ferie zimowe 2021 atrakcji turystycznych i wyjazdów za granicę, "bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie, żeby siedzieć w domu, by przerwać łańcuch zakażeń, by ta mobilność była jak najmniejsza".

 

Czytaj także: Buty zimowe dla dziecka - jak wybrać?

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!