Festiwal Teatrów Dla Dzieci 2020

Festiwal Teatrów Dla Dzieci 2020
galeria zdjęć (11) Drukuj Skomentuj

Z radością zapraszamy na Festiwal Teatrów dla Dzieci, czyli najpiękniejsze, najzabawniejsze i najmilsze święto najmłodszych widzów!
Przez pierwszy tydzień lutego zapraszamy wszystkie dzieci na spektakle i warsztaty teatralnego festiwalu, a potem… A potem rusza drugi semestr Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci, konkurs recytatorski i podróżniczy festiwal w wersji dla najmłodszych zdobywców świata. Można też ubrać łyżwy i poślizgać się na lodowisku.
Zapraszamy do NCK. Od rana do wieczora.

3 lutego (poniedziałek), g. 13.00, sala 006
USZYJ SOBIE MISIA
Warsztaty „zrób to sam” przeznaczone dla dzieci w wieku 4-10 lat nawiązujące do spektaklu „Złodziejski majster”. Ręczne szycie maskotek z polaru to super zabawa dla dzieci i dorosłych. Poziom trudności jest dostosowany do uczestników - młodsze dzieci będą korzystały z częściowo gotowych wyrobów, a jeszcze młodsze z pomocy rodziców, których również zachęcamy do wspólnej zabawy.
Warsztaty towarzyszące Festiwalowi Teatrów dla Dzieci.
bilety: 20 zł


3 lutego (poniedziałek), g. 11.00, Scena NCK
ZŁODZIEJSKI MAJSTER – Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju
spektakl w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2020
Opowiemy wam historię Złodziejskiego Majstra. Jak to, złodziej ma być bohaterem przedstawienia!? – ktoś zaraz zapyta. A czemu nie, jeśli jego przykład powie nam o czymś ważnym albo czegoś nas nauczy. W końcu nawet złodziej może być dobrym człowiekiem z zasadami, którego ślepy los pchnął na zbójecki tor. Bo sami powiedzcie, czyż złodziej nie może mieć zasad? Nie może być dobry? Pomyślcie dobrze: a Robin Hood? A Janosik? A Rumcajs, Zorro, Arsen Lupin? A widzicie!
czas trwania: 60 minut
bilety: 25 zł


4 lutego (wtorek), g. 13.00, sala 009
CZASOODKRYWANIE – Teatr Maska z Rzeszowa
spektakl w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2020
Czas na spotkanie z władcą zegarów, wskazówek i przesypującego się piasku. Spróbujmy razem poznać jego tajemnice. Czy czas stoi, biegnie, a może płynie? Jak można go zatrzymać? Czy czas można zobaczyć? A może, jeśli się tylko postaramy, zdołamy go usłyszeć? Przed nami fascynujący świat sekund, minut, godzin, ale również dni, nocy i pór roku. Spektakl w prosty i w przystępny sposób opowiada o skomplikowanym zjawisku, jakim jest czas.
czas trwania: 40 minut
bilety: 20/10 zł


4 lutego (wtorek), g. 11.00, g. 11.00, Scena NCK
ZAGINIONY ŚWIAT –  Teatr Maska z Rzeszowa
spektakl w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2020
Każdy dorosły wie, że największymi znawcami dinozaurów są dzieci. A jednak, gdy ekscentryczny profesor Challenger ogłasza, że podczas swojej ostatniej podróży wpadł na trop żywych dinozaurów i organizuje ekspedycję badawczą, w zespole odkrywców nie ma miejsca dla dzieci. Natalia Malone – córka jednego z uczestników wyprawy – postanawia, że za nic w świecie nie przegapi możliwości spotkania oko w oko z dinozaurem. Twórcy przedstawienia opowiadając o przygodach uczestników ekspedycji pokazują, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach.
czas trwania: 1 godzina 15 minut (bez przerwy)
bilety: 25/22 zł


5 lutego (środa), g. 13.00, sala 008
KOMIKSOWA LOKOMOTYWA
Warsztaty komiksu dla dzieci i rodziców od 7 do 100 lat nawiązujące do spektaklu „Tuwim dla dzieci”. Dlaczego komiks jest jak pociąg? Jak uruchomić komiksową lokomotywę?
Jak narysować pasażerów wiersza "Lokomotywa" Tuwima? Jak usłyszeć komiks, czyli świst, gwizd, para buch! Podczas warsztatów stworzymy najdłuższy na świecie, komiksowy pociąg i ruszymy nim w podróż po NCK. Będzie można zrobić sobie także pamiątkowe zdjęcie w papierowym pociągu. Wsiadajcie! Pociąg zaraz rusza!
Warsztaty towarzyszące Festiwalowi Teatrów dla Dzieci.
bilety: 20 zł


5 lutego (środa), g.11.00, Scena NCK
TUWIM DLA DZIECI – Teatr Miejski z Gliwic
spektakl w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2020
Spektakl jest kompilacją znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci autorstwa znakomitego poety. To wypełnione muzyką przedstawienie, podczas którego widzowie będą – dosłownie – wciągani w teatralną przygodę. Zabieramy was do czarodziejskiego gabinetu poety, w którym słowa, rymy i wiersze ubrane zostaną w bogatą plastykę teatru masek, lalek i cieni. 
bilety: 25 zł


6 lutego (czwartek), g. 11.00, Scena NCK
CALINECZKA –  Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum
spektakl w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2020
Maleńka dziewczynka, porwana przez okrutną Ropuchę, musi pokonać przeciwności losu, znaleźć sprzymierzeńców w wielkim lesie i powrócić do domu. Na swojej drodze spotyka kochliwego Chrabąszcza, znajduje schronienie u zaradnej Myszy i zaprzyjaźnia się z radosną Jaskółką. Kto pomoże jej odnaleźć właściwą drogę? Komu można zaufać? Jak dziewczynka, która mierzy zaledwie cal, poradzi sobie w lesie? To barwna opowieść o dorastaniu, marzeniach i poszukiwaniu własnej ścieżki życia.
czas trwania: 60 minut
bilety: 25 zł


7 lutego (piątek), g. 11.00, Scena NCK
JESTEM AKI – Teatr Lalek Banialuka z Bielska-Białej
spektakl w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2020
Pełne ciepła i humoru przedstawienie o wkraczaniu dziecka w świat dorosłych. Aki to owad, któremu rodzice nadali t-AKI-e imię, bo przecież skąd mogli wiedzieć, czy będzie „TAKI, czy może TAKI”. Pragnęli, by sam odkrył kim jest i w tym celu pozwolili mu wyruszyć w samodzielną podróż. W przedstawieniu najważniejszy jest motyw drogi i kolejne spotkania Akiego z mieszkańcami lasu, w trakcie których odważny owad poznaje różnorodność świata oraz odkrywa kim chce być w przyszłości. Poznając innych, poznaje siebie.
czas trwania: 60 minut
bilety: 25 zł


9 lutego (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
BAJKI ROBOTÓW – Teatr Miniatura z Gdańska
spektakl w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2020
Dwóch przyjaciół-robotów wyrusza w kosmiczną podróż. Po drodze Trurl i Klapaucjusz spotykają przedziwne maszyny i jeszcze dziwniejszych władców planet, m.in. elektronicznego poetę Elekrybałta, maszynę, która robi wszystko na literę „n” czy wszystkim znudzonego króla Globaresa. „Bajki robotów” to historie, które opowiadają sobie bohaterowie tej historii. Z nich dowiadują się o kosmosie – gwiazdach, planetach i czarnych dziurach – ale także o elektrycerzach, bladawcach i murkwiach. W spektaklu realizatorzy wykorzystują tradycyjne lalki oraz narzędzia cyfrowe i mechatronikę. Aktorzy stosują elektroanimację oraz grają na tak kosmicznym instrumencie jak theremin – jedynym, na którym się gra bez dotykania go.
czas trwania: 1 godzina 20 minut (w tym przerwa)
bilety - 50 zł


15 lutego (sobota), g. 10.30, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy
Sublimacja zestalonego dwutlenku węgla
Suchy lód. Choć dużo osób myli go z ciekłym azotem. Dlaczego? Na zajęciach wyjaśnimy czym tak naprawdę jest i do czego służy. Oczywiście każdy dostanie też swój kawałek lodu!
Pokazujemy ciekawostki ze świata przyrody, chemii i fizyki, wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad interesującymi doświadczeniami i eksperymentami.
bilety – 30 zł


19 lutego (środa), g. 10.00, sala 2C
BAL POSTACI Z BAJEK
bal karnawałowy dla dzieci  w wieku 0-3 lat
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami  i opiekunami. Przebieramy się za postaci z bajek  i czekamy na: królewny, księżniczki, rycerzy, elfy, motylki, biedronki, żabki, tygryski, króliczki, strażaków, policjantów, indian oraz wszystkich bohaterów!
Zabawy z radosną dziecięcą muzyką i tańcami poprowadzone zostaną przez animatorów, a punktem kulminacyjnym będzie pokaz sztuczek magicznych. Dla dzieci przygotowany będzie również plac zabaw z dmuchanymi zamkami.
bilety - 1 zł


19-20 lutego (środa-czwartek), g. 9.00-15.00, sala kameralna 203
XVII KRAKOWSKI KONKURS RECYTATORSKI
– przesłuchania rejonowe dla laureatów eliminacji szkolnych.
opłata startowa -1 zł

22 lutego (sobota), g. 10.30, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy
Chemiczny proces spalania
Fizyczno-chemiczny? Fizyczno… bo jak wsadzić palec do środka to boli? Chemiczny… bo czasem brzydko pachnie? Ogień! Dziś nauczymy się jak należy się z nim bezpiecznie obchodzić. No i podpalimy… prowadzącego!
Pokazujemy ciekawostki ze świata przyrody, chemii i fizyki, wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad interesującymi doświadczeniami i eksperymentami.
bilety – 30 zł


22 lutego (sobota), g. 12.00, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI - Wydział Detektywistyczny
Jak zobaczyć niewidoczne?
Czy wiesz jak wyglądają w powiększeniu ubrania, sierść zwierząt czy włosy? Czy detektywi, by zobaczyć niewidoczne korzystają z magii czy nauki? Użyj mikroskopu, odkryj fascynujący świat, którego na co dzień nie widać gołym okiem.
bilety - 35 zł

 
26 lutego (środa), g. 9.00 i 11.00, sala kameralna 203
UŚMIECHNIĘTE BAJKI - spektakl w wykonaniu Teatrzyku Muzycznego "Kamyczek"
Spektakl oparty na najpopularniejszych bajkach dla dzieci w nowej, zabawnej interpretacji Teatrzyku Muzycznego Kamyczek.
Scenariusz i reżyseria: Ewa Nazim-Zygadło
bilety - 15 zł


28, 29 lutego (piątek i sobota)
NAVIGATOR FESTIVAL
Potężna dawka inspiracji, wiedzy i praktycznych informacji – dla dużych i małych podróżników!
W piątek – wieczór filmowy, w sobotę – warsztaty, spotkania z podróżnikami, festiwalowe targi! Dla najmłodszych kreatywne warsztaty – Mały Navigator. Wśród zaproszonych gości: Krzysztof Wielicki, Elżbieta i Andrzej Lisowscy, Beata Sabała-Zielińska, Magdalena Gorzkowska, Urbex History, Busem Przez Świat.
Podczas festiwalu nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych! To właśnie dla nich wyjątkowa propozycja - kreatywna podróż dookoła świata. Co godzinę, od 10.00 do 16.00, odbywać się będą kolejne warsztaty wypełnione ciekawostkami, muzyką, zabawami i autentycznymi, egzotycznymi rekwizytami. Start o 10.00 w… Szkocji.
Szczegółowy program na stronie: https://navigatorfestival.pl/
bilety - 15/10 zł


29 lutego (sobota), g. 10.30, sala 006
NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy
Coca-cola
Czy Coca-cola to napój, czy może płyn do czyszczenia rdzy? Sprawdzimy co można zrobić za pomocą tego popularnego płynu i rozwiejemy kilka mitów powtarzanych przez naszych rodziców.
Pokazujemy ciekawostki ze świata przyrody, chemii i fizyki, wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad interesującymi doświadczeniami i eksperymentami.
bilety – 30 złA JUŻ W MARCU:

11 marca (środa), g. 10.00, Scena NCK
CALINECZKA – Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

 

źródło: materiały prasowe


 


Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi