Freblowskie przedszkola - co to takiego?

Freblowskie przedszkola - co to takiego?
Drukuj Skomentuj

Freblowskie przedszkola – co to takiego? Zastanawia się pewnie wielu rodziców. Podczas wyboru przedszkola dla swojej pociechy należy rozważyć każdą opcję. Czym więc są freblowskie przedszkola? Odpowiadamy.

Freblowskie przedszkola – na czym to polega?


Freblowskie przedszkola to placówki, które opierają się na pedagogice Friedrich Froebla, czyli pracujące na programie ,,Dar Zabawy’’. Skupia się on na rozwijającej zabawie i kontakcie z naturą. Placówka ma więc za zadanie stworzyć dziecku przestrzeń, w której będzie mogło swobodnie się bawić, a co za tym idzie – zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności.

 

Sprawdź także: Smart Kids Planet, czyli Centrum Mądrej Zabawy powraca w Fabryce Norblina

 

 

Nauka przez zabawę – freblowskie przedszkola

 


Nauka przez zabawę to główny cel freblowskich przedszkoli. Proponowane dzieciom zabawy mają sprzyjać rozwojowi różnorodnych umiejętności – między innymi matematycznych, ale też współpracy w grupie. Dzieci dzięki temu stają się też bardziej wrażliwe na naturę i drugiego człowieka. Przez zabawę uczą się wykonywać wiele czynności życia codziennego.

 

Czytaj również: Edukacja przedszkolna pomocna w dorosłym życiu?


Koncepcja ta zakłada wykorzystanie pomocy dydaktycznych, które są nazywane darami.


Służą one przedszkolakom jako zabawki do swobodnych zabaw konstrukcyjnych, tematycznych, ruchowych i badawczych oraz są wykorzystywane do zabaw dydaktycznych z nauczycielami. Dary są przydatne do ilustrowania treści bajek, opowiadań, legend i historii. Mogą być również wykorzystywane do twórczych i umysłowych zabaw.

 

Źródło: wprzedszkolu.com

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!