Gdański Ogród Zoologiczny

Gdański Ogród Zoologiczny
Telefon:
58552 00 41
Strona WWW:
www.zoo.gda.pl

Lokalizacja:

Adres: Karwieńska 3, Gdańsk

Gdański Ogród Zoologiczny

ZOO w Gdańsku to ok. 125 hektarów i zwierzęta ze wszystkich kontynentów! Odwiedziny u nas to nie tylko świetna okazja do dowiedzenia się o różnych gatunkach zwierząt, ale też okazja do relaksu.

 

Głównym celem istnienia ZOO jest ochrona różnorodności biologicznej gatunków zagrożonych wyginięciem, a także działania na rzecz zachowania ich naturalnych środowisk. Prowadzimy działalność edukacyjną, ukierunkowaną na wyjaśnienie konieczności zachowania różnorodności biologicznej naszej planety Ziemi. Organizujemy „żywe  lekcje” dla wszystkich typów szkół i przedszkoli. Rocznie z tego typu zajęć i warsztatów  korzysta  ponad 6 tysięcy dzieci i młodzieży województwa pomorskiego i innych regionów naszego kraju. 

 

Dodatkowo, wszelkie organizowane od lat wydarzenia cykliczne, takie jak  np. Walentynki w Zoo, Od Bieguna do Bieguna, Powitanie Wiosny, Światowy Dzień Zwierząt są  okazją do  poznania fascynujących tajemnic egzotycznych i krajowych gatunków.

 

Walory krajobrazowe i przyrodnicze naszej placówki to również doskonałe miejsce do rekreacji i odpoczynku o każdej porze roku.