Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Trampolina (Gdynia)

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Trampolina
zobacz więcej (6)
Adres:
Wielkopolska  393, Gdynia
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

  • język angielski
  • logopeda
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • catering na imprezy
  • animacje
  • indywidualna opieka nad dziećmi
  • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Placówka jest położona na gdyńskim Wielkim Kacku, w bliskim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Dla zmotoryzowanych dogodny dostęp do budynku zapewnia parking bezpośrednio przy wejściu do placówki; tuż obok znajduje się przystanek trolejbusowy i stacja PKM. Posiadamy własny plac zabaw, a podróż po piętrach budynku ułatwia winda.

www.przedszkoletrampolina.pl

Galeria

Program nauczania

Standardowy zakres zajęć dodatkowych

Przedszkole w każdej grupie wiekowej prowadzi dodatkowe zajęcia odpowiadające nazwom grup, dzięki czemu dziecko stopniowo zdobywa wiedzę z podstawowych dziedzin życia, rozwija zainteresowania oraz jest skutecznie zachęcone do myślenia i działania.


Grupa Kucharze - Grupa najmłodszych dzieci to Kucharze.

Zajęcia odbywają się w sali wyposażonej w bezpieczną kuchnię, w której dzieci poznają smaki, komponują potrawy, uczą się zasad kulturalnego spożywania posiłków. Maluszki uczestniczą w działaniach poruszających tematy m.in. kuchennego savoir-vivre przedszkolaka, kanapkologii i smaków świata.


Druga grupa to Przyrodnicy. Dzieci pogłębiają wiedzę na temat fauny i flory, m. in. poprzez prowadzenie ogródka przedszkolnego oraz kącika botanicznego w sali przedszkolnej. Grupa Przyrodnicy - Biorą czynny udział w zajęciach z patykologii, chmurkologii, małego ogrodnika czy eko przedszkolaka.


Grupa Podróżnicy - Podróżnicy uczestniczą w wycieczkach palcem po mapie (dosłownie, gdyż na ścianie namalowana jest gigantyczna mapa świata), poznają kultury, obyczaje i geografię regionów Polski i odległych krain. Słuchają opowiadań dorosłych podróżników. Podróże małe i duże, spotkania z globtroterem, podróż moich marzeń to niektóre z wątków podejmowanych podczas aktywności przedszkolnej.


Grupa Badacze - Badacze poprzez eksperymenty odkrywają zagadki otaczającego nas świata chemii i fizyki. Dzieci rozwiązując problem badawczy, prowokowane są do wyciągania wniosków, szukania zależności, określania przyczyn i skutków. Zajęcia składają się z programów: fizyka na wesoło, młody Einstein, klub naukowca.


Grupa Sportowcy - Sportowcy uczestniczą w zajęciach ogólnorozwojowych, grach zespołowych oraz zajęciach lekkoatletycznych. Dzieci uczą się zasad zdrowej rywalizacji i pozytywnego wpływu ćwiczeń na organizm człowieka. Przedszkolaki rozwijają swoją aktywność fizyczną na zajęciach: sport to zdrowie, zdrowa rywalizacja, tajniki gry, przygoda z piłką.


ZAJĘCIA DODATKOWE W CZESNYM:

Grupowe zajęcia logopedyczne

Celem zajęć z kwalifikowanym logopedą jest profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy, wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, terapia powstałych już wad i zaburzeń.


Grupowe zajęcia z języka angielskiego

Dzieci mają okazję osłuchania się z językiem obcym z lektorem, rozróżniania języka obcego od ojczystego, rozwijania zdolności i umiejętności językowych adekwatnych do poziomu swoich możliwości.


Rytmika

Na zajęciach stwarzane są warunki do rozwoju wyobraźni muzyczno-ruchowej przedszkolaków. Dzieci uczą się reagowania ruchem na zmiany tempa, dynamiki, artykulacji w taktach.


Zajęcia sportowe

Przy pomocy sprzętu sportowego (tyczki, szarfy, pachołki, materace) i profesjonalnej firmy prowadzącej rozwijamy sprawność fizyczną, koordynację i wszystkie inne pozytywne cechy powiązane z uprawianiem sportu.


Gimnastyka korekcyjna

Któż może więcej wiedzieć o zdrowym trybie życia i prawidłowej posturze, jak nie zawodowy sportowiec? Lekcje z p. Tomkiem (byłym reprezentantem Polski w piłkę nożną z ekipy Leo Beenhakkera) oraz jego małżonką rozciągają ciało i dotleniają umysł.


Teatralia

Unikatowe zajęcia dla każdej grupy wiekowej, rozwijające w dziecku uczucia i emocje poprzez różne moderowane aktywności – odgrywanie scenek, imitowanie odgłosów i zachowań zwierząt, zajęcia sensoryczne i gry ruchowe, rozpoznawanie nastrojów.


Wizyty zwierząt egzotycznych

Dzięki współpracy z opiekunami rzadko spotykanych zwierząt dzieci mają możliwość poznania obyczajów i pogłaskania szynszyli, agamy brodatej czy jeża pigmejskiego. Robimy też pamiątkowe zdjęcia.


Ponadto w cenie czesnego oferujemy:

celebrowanie urodzin każdego dziecka – przygotowujemy salę i muzykę

spektakle teatralne na miejscu

aranżację wydarzeń okolicznościowych, np. Dzień Dziecka

wyjścia do teatru i kina

występy magika

ZAJĘCIA DODATKOWE ODPŁATNE:

Robotyka

Na tych lekcjach za pomocą najnowocześniejszego sprzętu wychowankowie poznają tajniki trudnej sztuki inżynierii czy elektroniki. Poprzez pracę w małych grupkach dodatkowo wykształcają umiejętność współpracy i wspólnie świętują sukcesy.


Judo

Dzieci na zajęciach z absolwentami gdańskiego AWF ćwiczą ciało i umysł, uczą się odpowiedzialności, współpracy i szacunku dla drugiej osoby.


Logopedia indywidualna

Podczas terapii dzieci kształtują poprawną wymowę poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej i gramatycznej wypowiedzi a także mają możliwość stymulowania opóźnionego rozwoju mowy.


Język angielski indywidualny

Dzięki spotkaniom lektora z pojedynczymi dziećmi pogłębiamy zdolność rozumienia i mowy w tym najpopularniejszym na świecie języku, w zasadzie niezbędnym do pełnego i bezstresowego funkcjonowania teraz i w przyszłości.


Sesje zdjęciowe

Świetnie nasycone i wykadrowane, bogate w gadżety i ciekawe tła profesjonalne sesje zdjęciowe organizujemy kilka razy w roku. Królują tematy – wiosna, Wielkanoc, absolwenci, jesień, Halloween, święta Bożego Narodzenia, ale bez problemu p. Łukasz zrealizuje każdy inny pomysł.

 

Kolorowanki