Gdzie na wakacje z dziećmi w Polsce? Te kierunki sprawdzą się idealnie

Gdzie na wakacje z dziećmi w Polsce? Te kierunki sprawdzą się idealnie
Drukuj Skomentuj

Gdzie na wakacje z dziećmi w Polsce? Zastanawia się nad tym wielu rodziców. Na szczęście Polska jest duża i niezwykle atrakcyjna. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gdzie zatem zabrać dzieci na urlop w Polsce? Podpowiadamy.

Gdzie na wakacje z dziećmi w Polsce? Zakopane to zawsze numer jeden


Wakacje z dziećmi w górach to świetna propozycja. Jest tu wiele pięknych widoków, ogrom ścieżek turystycznych, muzeów i różnorodnych atrakcji – parków rozrywki i parków wodnych. Będąc tu na urlopie, trzeba koniecznie spróbować regionalnej kuchni i oscypka. Koniecznie trzeba wejść lub wjechać na Gubałówkę – szczególnie z dziećmi. Nie brak tam atrakcji dla całych rodzin i pięknego widoku.

 

Sprawdź także: Jak uwiecznić wspomnienia z wakacji? Zwyczajne odbitki to dopiero początek

 

Mazury z dziećmi. Fantastyczny kierunek dla miłośników natury


Mazury to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi, które kochają spędzać czas na świeżym powietrzu. To nie tylko raj dla wędkarzy czy miłośników sportów wodnych, ale też tych, którzy wolą postawić na długie spacery czy wycieczki rowerowe. Wybierając się tam na urlop, warto więc zabrać ze sobą rowery. Atrakcją dla dzieci może być też wizyta w Parku Dinozaurów w Szymbarku czy w Parku Edukacji i Rozrywki "Mazurolandia".

 

Wakacje z dziećmi nad morzem. Trójmiasto to świetna opcja


Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot, to doskonała propozycja dla tych, którzy lubią plażowanie. Warto więc zabrać nad morze dzieci, by mogły zażyć morskich kąpieli i budować zamki z piasku. Trójmiasto to jednak nie tylko plaża, ale też ogrom atrakcji. Wizyta w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni pozwoli dzieciom poznać naukę poprzez zabawę. Warto też odwiedzić Ogród Zoologiczny w Gdańsku. Dzieci na pewno długo nie zapomną tej formy nauki przez zabawę.

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!