Gdzie posłać dziecko?

Kasia,

Ostatnio moja koleżanka zachwalała prywatne przedszkole, do którego wysłała swojego syna. Zastanawiam się jednak, czy jest sens zapisywać tam dziecko, skoro w publicznym też są wolne miejsca. Jakie są zalety takiego prywatnego przedszkola?

Kasia Skóra
specjalista

Wszystko zależy od tego jakie jest to prywatne przedszkole, jakie jest to publiczne przedszkole, o którym Pani pisze oraz jakie ma Pani oczekiwania względem przedszkola.

 

Przedszkola różnią się ilością dzieci w grupie, ilością nauczycieli, lokalizacją, wielkością sal, wyżywieniem, dostępnością zajęć dodatkowych – to takie techniczne warunki.

 

Przedszkola różnią się również podejściem do dzieci, sposobem spędzania czasu, sposobem rozwiązywania konfliktów między dziećmi, sposobem przekazywania wiedzy o świecie – dla mnie to dużo ważniejsze aspekty niż mury, czy nawet lokalizacja.

 

Warto porozmawiać z nauczycielami i porównać swoje podejście do dziecka. Jeśli sposób patrzenia na wychowanie będzie spójny w którymś z przedszkoli, to tam bym posłała dziecko. Nie określałabym przedszkola publicznego gorszym od prywatnego.

Skomentuj

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!