Publiczne Przedszkole im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Górze Puławskiej (Góra Puławska)

Publiczne Przedszkole im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Górze Puławskiej
zobacz więcej (5)
Adres:
Nowa 9, Góra Puławska
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

 • język angielski
 • logopeda
 • psycholog
 • rytmika
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • taniec nowoczesny
 • zajęcia teatralne
 • indywidualna opieka nad dziećmi
 • warsztaty dla dzieci
 • warsztaty dla rodziców
 • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Witamy w Publicznym Przedszkolu w Górze Puławskiej!

Jesteśmy gminnym przedszkolem mieszczącym się w Górze Puławskiej, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-16.00. Naszą ofertę kierujemy do dzieci w wieku 3-6 lat. Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta edukacyjna odpowiadała dzieciom, jak i rodzicom. Naszą misją jest nauka poprzez zabawę i integrację grupy. Zapewniamy Państwa, że dziecko znajdzie u nas bezpieczeństwo, zabawę i spokój. Każdy maluch traktowany jest indywidualnie, o co dba nasza wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Nasze przedszkole jest obiektem nowoczesnym, przystosowanym zarówno do zabawy dzieci, jak i ich edukacji. Jest to budynek piętrowy, otoczony drzewami jarzębin, sasiadujący z parkiem i Szkołą Podstawową w Górze Puławskiej. W budynku przedszkolnym mieści się Gminna Biblioteka oraz biblioteka szkolna. W dwóch salach są prowadzone lekcje klas I i II uczniów ze Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej. Na parterze znajdują się dwa oddziały przedszkola, kuchnia oraz szatnia dla dzieci...

Galeria

Program nauczania


Przedszkole proponuje bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Czas trwania zajęć prowadzonych dodatkowo dostosowany jest do możliwości rozwojowych dzieci i wynosi około 30 min dla dzieci 5-6 letnich. Organizacja i terminy zajęć ustalone są przez dyrektora placówki.

 

KATECHEZA

 

Prowadzący: ks.  mgr Karol Kwiatkowski

Nauka religii służy wspomaganiu rozwoju moralnego dziecka i kształtowaniu jego życia we wspólnotach społecznych, np. w grupie przedszkolnej, w rodzinie. Katecheza prowadzona umiejętnie, oparta na urozmaiconych metodach pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym uwzględnia metody aktywizujące, otwiera wszystkie sfery osobowości dziecka. Angażuje umysł, uczucia, wyobraźnię.

     Katecheza prowadzona jest z dziećmi 4-5-6 letnimi .

 

 

JĘZYK ANGIELSKI

 

Prowadząca:   Pani Katarzyna Lis

Zajęcia realizowane są 2 razy w tygodniu po 30 min w starszych grupach i 2 razy w tygodniu po 15 minut w grupach dzieci młodszych. Nauka odbywa się w formie zabaw i gier językowych. Dla uzyskania jak najlepszych efektów wykorzystuje się szereg metod aktywizujących, kształcących i doskonalących przede wszystkim umiejętność komunikacji.

   Zajęcia odbywają się w środy i piątki.

 

RYTMIKA

 

Prowadzący: Pan Łukasz Kołodziejczyk

Zabawy i ćwiczenia rytmiczne odbywają się przy akompaniamencie pianina 1 raz w tygodniu po 30 minut.  Dzieci uczą się piosenek i tańców. Nabywają umiejętność poczucia rytmu, estetycznego poruszania się. Mają możliwość poznawania podstawowych pojęć muzycznych, rozwijają słuch i wrażliwość muzyczną. Sprzyjają ćwiczeniu koncentracji uwagi, pamięci słuchowej i wyobraźni.

   

Zajęcia z rytmiki odbywają się w każdy czwartek.

 

Gr. I (3-4 l ) – 9.00-9.30

Gr.II (4-5 l ) – 9.30-10.00

Gr III ( 5 l ) – 10.00-10.30

Gr IV (6 l ) – 10.30-11.00

 

KORALIKI

 

Prowadzący: Pan Łukasz Kołodziejczyk

Przedszkolny zespół ludowy „Koraliki” powstał w 1999 roku z inicjatywy dyrektora przedszkola Mirosławy Kęczkowskiej. Uczestnicząc w tych zajęciach dzieci mają możliwość poznania pieśni i tańców ludowych z różnych regionów Polski a przede wszystkim Lubelszczyzny. W trakcie zajęć poznają tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe. Zespół promuje nasze Przedszkole w środowisku lokalnym m.in. na Festiwalu Przedszkolaka w POK „Dom Chemika” , „Święcie Truskawki w Gminie Puławy”. Uświetnia uroczystości przedszkolne.

Zajęcia zespołu odbywają się we wtorki.


 

Kolorowanki