Gra na wyobraźnię - kalambury

Gra na wyobraźnię - kalambury
Drukuj Skomentuj

Kalambury to świetna propozycja dla całej rodziny. Gra nie tylko rozwija wyobraźnię, ale też pomaga zaangażować większą grupę osób do wspólnej zabawy. W prosty sposób przygotujecie ją sami - w wersji z hasłami zapisanymi na kartkach albo nawet bez żadnych gadżetów (hasła przekazywane ustnie). Możecie też wypróbować propozycję od Wydawnictwa Kangur: Kalambury dla dzieci są odpowiednie nawet dla maluchów, które jeszcze nie umieją czytać!

Dlaczego Kalambury?


Co właściwie jest takiego wyjątkowego w tej grze, że wybieramy ją od wielu lat: na spotkaniach ze znajomymi, wieczorkach integracyjnych, imprezach dla dzieci?

Kalambury to gra, która angażuje jednocześnie dużą grupę osób - odpada więc problem chowania się kogoś w kącie. Można ją dopasować do poziomu, nastroju i zainteresowań grupy, dowolnie dobierając kategorie i hasła.

To jednak nie wszystko! Gra w Kalambury może również wspomóc rozwój dziecka. To gra na wyobraźnię: uczy kreatywnego myślenia, kojarzenia różnych haseł. Rozwija koordynację wzrokowo-ruchową (sprawdź też inne zabawy na koordynację wzrokowo-ruchową dla przedszkolaka)

Oprócz tego Kalambury pomagają ćwiczyć mowę ciała: wyrażać uczucia za pomocą min i gestów. Natomiast przy wersji na tłumaczenie słów - gra poszerza słownictwo.

 

Może zainteresuje Cię też: Rozwój emocjonalny przedszkolaka. Zabawy na wyrażanie uczuć

 

Kalambury dla dzieci od Wydawnictwa Kangur


To gra, która nadaje się już dla dzieci w wieku od 4 lat! Hasła są rysunkowe - mogą w nią grać również maluchy, które jeszcze nie czytają.

 

 

 

 

WIEK GRACZY: 4+
LICZBA GRACZY: Dwie drużyny.
ROZMIAR: 17x11x3
ZAWARTOŚĆ: 216 haseł, 54 karty do gry, instrukcja.

 

 

W opinii rodziców - gra jest świetną propozycją na spędzenie popołudnia całą rodziną! Sprawdźcie sami: Kalambury dla dzieci.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi