Gry planszowe dla kreatywnych rodziców

Gry planszowe dla kreatywnych rodziców
galeria zdjęć (3) Drukuj Skomentuj

Karciana wersja przebojowej planszówki i adaptacja kultowego komiksu w formie gry to majowe propozycje wydawnictwa Egmont. Zamknięte w małych, poręcznych pudełkach karcianki z serii „Gry do plecaka” ukażą się już 7 maja.

„Gry do plecaka” już od  2019 roku zyskują popularność wśród kreatywnych rodziców, którzy szukają ciekawych rozwiązań na spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Dotychczas ukazały się karciane wersje bestsellerowych gier planszowych i zupełnie nowe, emocjonujące gry dla całej rodziny. Do tej grupy właśnie dołączają kolejne dwa tytuły: gra z bohaterami kultowego komiksu zatytułowana „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” oraz imprezowa gra słowna „Łap za słówka”

 

Kajko i Kokosz. Szkoła latania 

 

Gra karciana „Kajko i Kokosz – Szkoła latania” nawiązuje do popularnej serii komiksowej stworzonej przez Janusza Christę. Komiksy o Kajku i Kokoszu są chętnie czytane i przez dzieci, i przez dorosłych. Seria jest uważana za pierwszą polską opowieść fantasy – w świecie Kajka i Kokosza magia jest bowiem na porządku dziennym, a niezwykłe stwory, potwory i czarownice kryją się za każdym drzewem i pod każdym kamieniem. Niewymuszony humor opowieści bawi czytelników w różnym wieku, a pełne szalonych przygód albumy czyta się jednym tchem. 

Tymczasem przygody dwóch słowiańskich wojów w wersji karcianej dostarczą wiele frajdy nie tylko fanom komiksu. Gra ma dwa warianty zasad, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w gronie 7-latkow, jak i starszych graczy. By pokonać rywali, wystarczy wykorzystać siłę swoich postaci. Wygra gracz, który na koniec gry będzie mieć najmniej punktów karnych. Przeznaczona dla graczy powyżej 7. roku życia, pozwala na doskonałą zabawę w gronie od 2. do 6 osób. Pudełko zawiera 55 kart postaci, 7 kafelków przedmiotów i 2 żetony maści latania. Autorem gry jest Reiner Knizia. 

 

Łap za słówka

 

„Łap za słówka” to karciana wersja wesołej gry słownej pod tym samym tytułem. Ta karcianka świetnie sprawdzi się zarówno podczas imprez ze znajomymi, jak i na wyjazdach integracyjnych czy spotkaniach rodzinnych. Poza tym, że dostarcza mnóstwa dobrej zabawy i śmiechu, to pomaga rozwijać kreatywne myślenie i wzbogaca słownictwo

Celem gry jest jak najszybsze znalezienie słowa spełniającego zasady danej rozgrywki. Podczas rundy mamy odkrytą jedną kategorię (na przykład „zwierzęta”, „potrawy” czy „imiona”) oraz dwie litery. Zadanie jest proste – należy znaleźć słowa pasujące do danej kategorii zawierające koniecznie wskazane litery. Wystarczy wytężyć umysł i puścić wodze fantazji, a im dziwniejsze i nietypowe słowa uda się znaleźć, tym lepiej, bo punkty zdobywa się tylko za unikalne wyrazy, których nie zapisali przeciwnicy. Do gry w karcianą wersję „Łap za słówka” zapraszamy osoby powyżej 8 roku życia, a rozgrywki rekomendujemy w gronie od 3 do 8 osób. Pudełko zawiera 30 kart kategorii, 42 karty liter oraz 38 kart punktów. Do gry potrzebne są też długopisy i kartki dla każdego z graczy. Autorem gry jest Hartwig Jakubik, a pomysłodawcami Wolfgang Kramer i Michael Kiesling. 

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!