GUS publikuje zatrważające dane. Coraz mniej dzieci

GUS publikuje zatrważające dane. Coraz mniej dzieci
Drukuj Skomentuj

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane, które dają do myślenia. Okazuje się, że nasz kraj zmniejsza się pod względem liczby ludności. Z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci.

Alarmujące dane GUS. Spory problem demograficzny


Główny Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, że w listopadzie 2023 roku na świat przyszło w naszym kraju tylko 21 tysięcy dzieci.

 

Sprawdź także: Podwyżki dla nauczycieli 2024. Terminy wypłat wyższych pensji


„Listopadowe, fatalne dane sprawiły, że w dół poleciała też suma urodzeń za ostatnich dwanaście miesięcy, za które znamy już dane (tj. od początku grudnia 2022 r. do listopada 2023 r. włącznie). W tym czasie urodziło się w Polsce 275,4 tys. dzieci. Ta liczba też bardzo dynamicznie spada - np. jeszcze w marcu ub.r. przekraczała 300 tys. (wyniosła 302 tys.), a np. w 2021 r. sięgała ponad 331 tys. Nie wspominamy już np. o 2017 r., gdy liczba urodzeń wyskoczyła chwilowo nawet ponad 400 tys." – czytamy na portalu next.pl.

 

Czytaj również: Czy trzeba składać wniosek o 800 plus? Niektórzy już otrzymali pieniądze


Rafał Mundry opublikował na Twitterze dane z października. W tym miesiącu urodziło się 22 tysiące dzieci. Rok temu w październiku na świat przyszło ich 2,4 tys. więcej. W październiku zmarło z kolei 35 tys. osób. W zeszłym roku było to 36,7 tys. W ciągu ostatnich  12 miesięcy urodziło się 277,7 tys. dzieci. Rok temu było to 313 tys. czyli minus 35 tys. Spadek wynosi 11,2 proc. Jak widzimy, tempo spadku urodzeń jest bardzo wysokie.

 

 

Źródło: Twitter/Rafał Mundry, next.gazeta.pl


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!