Halloween w przedszkolu. Te zabawy halloweenowe zapewnią świetną zabawę

Halloween w przedszkolu. Te zabawy halloweenowe zapewnią świetną zabawę
Drukuj Skomentuj

Halloween dotarło również do Polski. Dla dzieci to świetna okazja do zbierania cukierków, ale też zabawy w przedszkolu. Jak zorganizować halloween w przedszkolu? Jakie halloweenowe zabawy są najodpowiedniejsze do przedszkola?

Halloween w przedszkolu


Halloween to święto, które kochają dzieci na całym świecie. Nic dziwnego, ponieważ to kolejna okazja do wspólnej zabawy, ale i przebieranek! Za zorganizowanie imprezy halloweenowej w przedszkolu dzieci na pewno będą wdzięczne. Warto rozpocząć przygotowania już wcześniej i wspólnie z maluchami udekorować salę.

 

Sprawdź także: Jesienne zabawy dla dzieci - najlepsze propozycje

 

Zabawy na halloween w przedszkolu – propozycje

  1. Konkurs na najlepsze przebranie na Halloween – bez nutki rywalizacji nie może się obejść. Warto zorganizować taki konkurs z nagrodami. Nie można jednak zapomnieć o nagrodach pocieszenia dla wszystkich dzieci.
  2. Dekorowanie dyni – to doskonała propozycja dla każdego dziecka. Nie stawiajmy oczywiście na wycinanie dyni, bo jest to zbyt niebezpieczne, ale na farby czy mazaki. W ten sposób mogą powstać równie kreatywnie „postacie z dyni”.
  3. Poszukiwanie strasznych skarbów - nauczyciele mogą ukryć słodycze lub drobne upominki w różnych miejscach, a dzieci, ubrane w kostiumy, mogą wyruszyć na poszukiwanie strasznych skarbów.
  4. Czytanie bajek - czytanie bajek związanych z Halloween to wspaniały pomysł, aby wprowadzić dzieci w klimat tego święta. Nie stawiajmy jednak na zbyt straszne historie, ale te odpowiednie  do wieku. Wybór jest ogromny.
  5. Wyścigi z dynią w ręce – dzieci kochają tego rodzaju aktywności, więc będzie to strzał w dziesiątkę.
  6. Mumia z papieru toaletowego – dobierz dzieci w pary i rozdaj im po rolce papieru. Ich zadaniem będzie zrobienie mumii z drugiej osoby w jak najszybszym czasie.

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!