Hilda szuka przygód! Polecamy książkę dla dzieci wydawnictwa Egmont

Hilda szuka przygód! Polecamy książkę dla dzieci wydawnictwa Egmont
Drukuj Skomentuj

Hilda to obdarzona niezwykłą wyobraźnią wrażliwa dziewczynka mieszkająca na zaludnionym magicznymi istotami pustkowiu rodem ze skandynawskiej mitologii. Czytelnicy mieli okazję poznać niektóre z jej perypetii dzięki poczytnemu komiksowi i popularnemu serialowi animowanemu w serwisie Netflix. Teraz wydawnictwo Egmont zaprasza młodych czytelników do lektury serii książek o przygodach niesamowitej Hildy. Autorem opowieści jest brytyjski pisarz Stephen Davies, a postać  Hildy stworzył rysownik Luke Pearson. Pierwszy tom książki pod tytułem Hilda i Ukryjcy już w sprzedaży. Kolejne części serii w przygotowaniu.

W pewnej niezwykłej krainie rozpościerającej się między Dzbanową Górą a Pomponikową Górą Hilda siadywała na stromych górskich zboczach, aby oddawać się swojej ulubionej rozrywce, czyli rysowaniu. Ale tym, co dziewczynka lubiła ponad wszystko, jeszcze bardziej niż szkicowanie, było… pakowanie się w niesamowite przygody. Tak przynajmniej twierdziła Hilda. Jej mama uważała raczej, że to pakowanie się w kłopoty… Każdego dnia Hilda w towarzystwie wiernego lisojelenia Rożka przemierzała dolinę w poszukiwaniu trolli, śpiących na drzewach fofli i innych magicznych stworzeń, z którymi mogłaby się zaprzyjaźnić. Jej życie było beztroskie, ekscytujące i przyjemne jak kubek gorącego kakao z piankami.

 

Skończyło się jednak nagle w bardzo nieprzyjemnych okolicznościach wraz z nadejściem tajemniczych Ukryjców, którzy postanowili przegonić Hildę i jej mamę z pustkowia. Myślicie, że dziewczynka spakowała walizkę i odeszła w siną dal? Sięgnijcie po pierwszy tom serii i sami się przekonajcie, kim były te okropne istoty, dlaczego Hilda rozpoczęła negocjacje z rozmiłowanymi w formularzach drobiazgowymi elfami, jaką tajemnicę skrywał pojawiający się o północy Nocny Olbrzym i dlaczego mały dzwonek lepiej chroni przed groźnym trollem niż miecz.

 

Hilda i Ukryjcy to wciągająca jak śnieżna lawina opowieść o niezwykłej odwadze, sile przyjaźni i lojalności w obliczu nadciągającej katastrofy. Jednak niesamowite przygody, mniejsze i większe awantury z magicznymi mieszkańcami pustkowi, trolle, olbrzymy oraz złośliwe niewidzialne elfy nie są największym problemem dziewczynki. O wiele gorsza wydaje się przeprowadzka z ukochanej dziczy do Trollbergu. Czy Hilda odnajdzie się w tętniącym życiem mieście? A może jednak zrobi wszystko, żeby uratować swój dom? Koniecznie sięgnijcie po książkę i sprawdźcie sami! A jesienią zaczytajcie się w nowych przygodach dziewczynki o niebieskich włosach w kolejnym tomie pod tytułem Hilda i wielka parada.

 

Hilda po raz pierwszy zagościła na łamach komiksu Luke’a Pearsona. Dziś ma swój fandom w różnych grupach wiekowych, a sam album to laureat prestiżowych konkursów i festiwali komiksowych. „Hilda” była nominowana aż trzykrotnie do komiksowego Oscara – Nagrody Eisnera. Powieści graficzne Pearsona zrobiły zawrotną karierę w Wielkiej Brytanii i Europie. Do dziś ukazało się pięć albumów, a szósty swoją premierę ma zaplanowaną na 2019 rok. Na fali popularności komiksu powstał serial o przygodach Hildy emitowany na Netfliksie. Dziś do rąk czytelników trafia również książka.

 

 

O KSIĄŻCE:
 
Hilda i Ukryjcy
Autor: Stephen Davies
Ilustrator: Seaerra Miller
Tłumaczenie: Marcin Wróbel
Oprawa: flexi
Objętość: 176 stron
Format: 148x210 mm
Cena: 36,99 zł
ISBN: 978-83-281-3751-6
Grupa docelowa: 8+
O AUTORACH:
Stephen Davies – brytyjski pisarz, autor poczytnych książek dla dzieci. W latach 2001-2014 przebywał w Afryce, skąd wysyłał Listy z Burkina Faso – artykuły publikowane cyklicznie w weekendowym wydaniu czasopisma „Guardiana”. Współpracował także z gazetą „Sunday Times”. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie swoją twórczość dla najmłodszych czytelników testuje w pierwszej kolejności na córkach.

Luke Pearson – jeden z najpopularniejszych brytyjskich twórców komiksów młodego pokolenia. Jest autorem oryginalnej serii rysunkowej o przygodach Hildy oraz przygotowanego na jej podstawie przez serwis Netflix serialu o perypetiach tej niebieskowłosej dziewczynki. Jego komiks został dostrzeżony i nagrodzony podczas wielu prestiżowych konkursów i festiwali komiksowych. Aż trzykrotnie był nominowany do komiksowego Oscara – Nagrody Eisnera. Dotychczas Luke opublikował pięć albumów o Hildzie, szósty ukaże się w 2019 roku. 

 

 

Źródło: materiały promocyjne

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi