Hulajnoga jako wsparcie rozwoju dziecka!
Jazda na hulajnodze, za sprawą wprowadzenie elektrycznych sprzętów do jazdy, staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że za tą może trochę niebezpieczną zabawą, kryje się wsparcie rozwoju ruchowego dziecka. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z jazdy na hulajnodze.
Hulajnoga- dla dziecka w jakim wieku?
Należy wziąć pod uwagę rozwój motoryczny dziecka. Specjaliści twierdzą, że najlepiej rozpocząć naukę jazdy na hulajnodze u dzieci od drugiego roku życia.
Jakie są zalety jazdy na hulajnodze?
• Poprawa kondycji – każda aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na kondycję dzieci oraz ich organizm. Co najważniejsze, dziecko nie odczuwa jazdy na hulajnodze jako intensywnego wysiłku, a pracuje wiele partii mięśni.
• Poznanie prędkości i omijanie przeszkód – jazda na hulajnodze uczy dziecka szacowania odległości i szybkiego reagowania na istniejące przeszkody.
• Kontrola nad własnym ciałem – dziecko nauczy się panować nad swoim ciałem i sterować hulajnogą za jego pomocą. Dziecko opanuje własne ruchy i zyska nad nimi kontrolę.
• Trening równowagi – Jeśli twoje dziecko ma problem z równowagą, to zdecydowanie powinieneś zainwestować w hulajnogę. To najlepszy trening równowagi, który wpływa na umiejętności sportowe m.in. z nauką jazdy na rowerze będzie mu dużo łatwiej.
Hulajnoga dla dziecka z autyzmem
U dzieci z autyzmem jazda na hulajnodze jest elementem terapii. Niezwykle ważne, aby wykształcić w autystycznym dziecku zmysł równowagi, a to najlepsza opcja. Dzięki jeździe na hulajnodze nauczy się koordynacji, hamowania, skręcania, wyczucia odległości oraz zatrzymywania odpowiednim momencie.
Autor: Izabela Nestioruk