Hulajnoga jako wsparcie rozwoju dziecka!

Hulajnoga jako wsparcie rozwoju dziecka!
Drukuj Skomentuj

Jazda na hulajnodze, za sprawą wprowadzenie elektrycznych sprzętów do jazdy, staje się coraz bardziej popularna zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że za tą może trochę niebezpieczną zabawą, kryje się wsparcie rozwoju ruchowego dziecka. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z jazdy na hulajnodze.

Hulajnoga- dla dziecka w jakim wieku?


Należy wziąć pod uwagę rozwój motoryczny dziecka. Specjaliści twierdzą, że najlepiej rozpocząć naukę jazdy na hulajnodze u dzieci od drugiego roku życia.

 

Jakie są zalety jazdy na hulajnodze?


    • Poprawa kondycji – każda aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na kondycję dzieci oraz ich organizm. Co najważniejsze, dziecko nie odczuwa jazdy na hulajnodze jako intensywnego wysiłku, a pracuje wiele partii mięśni.
    • Poznanie prędkości i omijanie przeszkód – jazda na hulajnodze uczy dziecka szacowania odległości i szybkiego reagowania na istniejące przeszkody.
    • Kontrola nad własnym ciałem – dziecko nauczy się panować nad swoim ciałem i sterować hulajnogą za jego pomocą.  Dziecko opanuje własne ruchy i zyska nad nimi kontrolę.
    • Trening równowagi – Jeśli twoje dziecko ma problem z równowagą, to zdecydowanie powinieneś zainwestować w hulajnogę. To najlepszy trening równowagi, który wpływa na umiejętności sportowe m.in. z nauką jazdy na rowerze będzie mu dużo łatwiej.

 

Hulajnoga dla dziecka z autyzmem


U dzieci z autyzmem jazda na hulajnodze jest elementem terapii. Niezwykle ważne, aby wykształcić w autystycznym dziecku zmysł równowagi, a to najlepsza opcja. Dzięki jeździe na hulajnodze nauczy  się koordynacji, hamowania, skręcania, wyczucia odległości oraz zatrzymywania odpowiednim momencie.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!